Partizan – Spartak Ždrepčeva krv  1:1 (0:0)

Stadion Partizana u Beogradu. Sudija: Jovan Šegrt. Strelci: 1:0 Tošić 48, 1:1 Nikolić 73.

Partizan: Stojković, Radin, Ostojić, Mitrović, Antonov, Everton, Pantić (od 74. Saša Ilić), Tošić, Suma (od 46. Solomon), Janković (od 45. Đuričković), Tavamba. Trener: Miroslav Đukić

Spartak: Ostojić, Stojković, Kerkez, Ćalasan, Hajdin, Jočić (83. Torbica), Šimura, Čečarić (od 73. Abaz), Ivanović, Savković, Nikolić. Trener: Aleksandar Veselinović

Fudbaleri Spartaka su hrabrom igrom osvojili bod protiv Partizana na njihovom stadionu, mada su po prikazanoj igri i prilikama bili bliže osvajanju celog plena. Poveli su domaćini početkom drugog poluvremena sretno preko Tošića da bi Nikolić poravnao u 73. minutu.

Utakmica je od samog starta bila otvorena. Subotičani su hrabro ušli u susret da se nadigravaju sa protivnikom i bili bolji rival u prvih 45 minuta. Prvu šansu imali su već u drugom minutu kada je nakon kornera Kerkez loptu zahvatio glavom a Stojković refleksno sačuvao mrežu. Partizan je uzvratio preko Tawambe čiji šut brani golman Ostojić dok je Pantić iz ozbiljne prilike loptu poslao pored gola. Pokušao je Savković glavom u 28. minutu, ali ponovo je na mestu bio Stojković. Par minuta kasnije Shimura je dobro šutirao sa oko 16 metara, no lopta odlazi iznad gola Partizana. U finišu prvog poluvremena malo je nedostajalo da subotičani dođu do vodstva. Iz odlične brze akcije u kontri tri na dva lopta je došla do Savkovića koji izbija sam pred Stojkovića, ali golman Partizana pokazuje svoj kvalitet odličnom reakcijom skida udarac napadaču Spartaka i spasava svoj gol sigurnog pogotka.

Partizan je sretno poveo u trećem minutu nastavka susreta. Zoran Tošič je uputio centaršut sa desne strane do Đuričkovića koji je bio u skoku, ali nije uspeo da je zahvati, međutim uspeo je da prevari golmana Ostojića pa je lopta zasela u mreži Spartaka za 1:0. Vodstvo Partizana nije obeshrabrilo subotičane koji su nastavili sa svojom ofanzivnom igrom kao i u prvom poluvremenu.  Hrabra igra im se isplatila u 73. minutu, Stojković je iz prekida loptu uputio u kazneni prostor gde je Nikolić, zaboravljen od strane odbrane domaćih, loptu smestio iza leđa Stojkovića za 1:1.

Nakon poravnanja rezultata tempo igre je nešto malo splasnuo. Deset minuta pre kraja pokušao je Tošić iz slobodnog udarca, no lopta odlazi iznad gola. U sudijskoj nadoknadi Spartak je imao priliku da dođe do konačne pobede, šansa se ukazala Ivanoviću čiji šut zaustavlja golman Stojković.

Fudbaleri Spartaka su i večeras pokazali svoj kvalitet i da se sasvim zasluženo nalaze na visokoj trećoj poziciji odmah iza Crvene Zvezde i Partizana.