Spartak Ždrepčeva krv – OFK Bačka 2:1 (1:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca oko 1.500. Sudija: Lazar Lukić (Beograd). Strelci: 1:0 Nikolić u 34., 2:0 Savković u 66. Za Spartak, 2:1 Mićić u 89. minutu za Bačku

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Stojković, Ćalasan, Kerkez, Hajdin, Jočić (76. Glavčić), Šimura, Abaz (63. Medić), Ivanović (90. Radovanović), Savković, Nikolić

Bačka: Jevrić, Varga, Nikolić, Bjeloš, Mlađović, Savinović, Ilić (63. Ivković), Trivunović, Šarac, Luković (70. Makarić), Račić (46. Mićić)

Fudbaleri Spartaka pobedom su otvorili novu sezonu, u premijernom meču pod reflektorima savladali su ekipu Bačke sa 2:1. Noćni termin i nova sezona privukla je na stadion subotičane pa se na tribinama našlo oko 1.500 gledalaca.

Subotičani su u meč ušli sa velikom željom, nametnuli su svoj ritam i polako lomili otpor protivnika. Najveće probleme gostima zadavao je Nikolić koji je u petnaestom minutu zatresao mrežu glavom, međutim sudije su poništile pogodak zbog nedezvoljene pozicije. Uzvratila je Bačka par minuta kasnije, no lopta odlazi preko gola. U nastavku utakmice pokušao je Šimura sa oko 12 metara, ali lopta pogađa jednog od odbrambenih igrača Bačke. Do vodećeg gola subotičani su došli u 34. minutu kada se Nikolić oslobodio svohg čuvara i pored tri igrača Bačke loptu poslao u mrežu. Par minuta kasnije Ivanović je imao odličnu šansu da udvostruči prednost no njegov šut glavom zaustavlja golman Jevrić. U samom finišu prvog dela Nikolić je mogao da reši pitanje pobednika, probio se po levoj strani uspešno prevario čuvara ali loptu iskosa sa desetak metara šalje preko gola.

U drugom poluvremenu Bačka je uspela da prebaci igru na sredinu terena. U želji da poravnaju rezultat napravili su i par dobrih akcija međutim odbrana Spartaka je bila uspešnija. Domaći fudbaleri su odgovorili novim golom u 63. minutu susreta, kada je Savković iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao za 2:0.

Nekadašnji igrač Spartaka a sada kapiten Bačke, Veseljko Trivunov je u 74. minutu pokušao iz daljine da savlada Ostojića, golmana Spartaka koji je bio na visini zadatka i nije se dao iznenaditi. Imao je Nemanja Nikolić dvadeset minuta pre kraja veliku šansu da reši utakmicu, našao se sam ispred golmana Jevrića koji je ovaj put bio uspešniji i sačuvao svoju mrežu. Fudbaleri Bačke su u samoj završnici uspeli da smanje rezultat na 2:1, golom Mićića koji je u drugom poluvremenu zamenio Račića. U poslednjih par minuta builo je dosta uzbuđenja na obe strane. Prvo je Nikolić zatresao mrežu gostiju, ali ponovo je bio u nedozvoljenoj poziciji, da bi Bačka ozbiljno zapretila u poslednjim trenucima meča, no lopta odlazi pored gola za konačnih 2:1.