Bačka – Spartak Ždrepčeva krva 1:3 (0:2)

Novi Sad, Stadion Karađorđe. Gledalaca: oko 300. Sudija: Robert Kiš Čepegi. Strelci: Galić Mladen (61.min) za Bačku, Mudrinski Ognjen (22.), Torbica Vladimir (35.) i Makarić Milan (88.) za Spartak Ždrepčevu krv.

Bačka: Manojlović Filip, Nikolić Stefan, Josimov Miloš, Rogač Ivan, Klisura Marko, Trajković Nemanja, Bjeloš Miroslav, Mojsilović Nikola, Čeković Damir, Trivunović Veseljko, Galić Mladen.

Spartak Ždrepčeva krv: Janošević Budimir, Farkaš Danijel, Ćalasan Nemanja, Pavićević Savo, Anđić Marko, Jočić Branimir, Ajuru Nnaemeka, Žuk vadim, Torbica Vladimir (63. Glavčić Nemanja), Ivanović Đorđe (70. Savković Mile), Mudrinski Ognjen (80. Makarić Milan).

Fudbaleri Spartaka prekinuli su niz od dva vezana poraza, današnjom pobedom nad novajlijama u ligi ekipom Bačke od 3:1. Meč seigrao na stadionu Karađorđe u Novom sadu pošto u Bačkoj palanci još nisu gotovi reflektori pa ekipa Bačke ima istu sudbinu kao i subotički superligaš te svoje utakmice odigrava u glavnom gradu Vojvodine.

Bačka je nešto bolje otvorila utakmicu i u prvoj prilici se našao Bjeloš. Uzvratili su subotičani preko Farkaša koji loptu šalje po sredini gola što je bio lak plen za domaćeg golmana. Usledili su napadi Spartaka koji su nakon odlične akcije poveli u 22. minutu. Ćalasan je dubinskom loptom idealno uposlio Ivanovića, odbrana Bačke je za trenutak zastala misleći da je napadač subotičana bio u nedozvoljenoj poziciji, što mu je dalo dovoljno vremena da pobegne svojim pratiocima. Akciju je pratio Mudrinski koga je Ivanović uposlio pored istrčalog golmana Bačke i loptu lagano poslao u mrežu za 0:1.

Uzvratila je Bačke preko Bjeloša koji je pokušao sa 16 metara no njegov šut odlazi preko gola. Spartak je zapretio preko Ivanovića i Mudrisnkog, obojica su se našli sami ispred golmana Bačke, ali nisu uspeli da povećaju prednost subotičana.  Prednost su duplirali prelepim golom kapitena Vladimira Torbice u 35. minutu. Nakon kornera koji je izveden sa leve strane lopta je došla do Torbice koji je iskosa sa linije šesnaesterca lobovao golmana Manojlovića za 0:2.

Domaći su smanjili u 61. minutu. Veseljko Trivunović je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, loptu poslao pred gol Spartaka gde je najsnaližljiviji bio Mladen Galić koji je glavom poslao u mrežu za 1:2. Bačka je od 84. minuta ostala sa igračem manje nakon nesportskog gesta Marka Klisure koji je grubo odgurnuo jednohg igrača Spartaka bez lopte. Konačan rezultat postavio je Milan Makarić u 88. minutu kome nije bilo teško loptu poslati u mrežu nakon asistencije Danijela Farkaša.