Spartak Ždrepčeva Krv – Bačka 2:1 (2:0)

Gradski stadion. Gledalaca: oko 700. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo). Strelci: 1:0 Ivanović u 30., 2:0 Ivanović u 45., 2:1 Ivković u 89. minutu.

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić (58. Dokić), Stojković, Ćalasan, Radovanović, Krefl ( 22. Bašanović), Pantić, Glavčić, Krmar (55. Medić), Ivanović, Abaz, Mudrinski.

Bačka: Jevrić (80. Župić), Mijić, Miljević, Vidović, Bajić, Švonja, Makarić, Ivković, Zečević (76. Simon), Macanović (61. Trivunović), Bizmark

Fudbaleri Spartaka pobedili su Bačku u poslednjoj utakmici Super lige i time sezonu završili na desetoj poziciji. Utakmicu je obeležio Đorđe Ivanović dvostruki strelac za Spartak, ali i debi dvojice mladih igrača Spartaka, Predraga Medića i golmana Ivana Dokića. Obojica su opravdala očekivanja i najavili lepu fudbalsku karijeru.

Utakmica je bila bez rezultatskog značaja pa su obe ekipe igrale otvoreno na početku susreta. Spartak je do prednosti došao u 30. minutu kada je Krmar uposlio Abaza koji odlično šutira ka protivničkom golu, loptu je na kratko odbio Jevrić, ali pravo pred noge dobro postavljenom Ivanoviću koji je šalje u mrežu. Subotičani su udvostručili vodstvo u finišu prvog poluvremena, Stojković je lepo pronašao Ivanovića koji glavom loptu ponovo šalje iza leđa golmana Jevrića.

U nastavku utakmice nije se menjao odnos snaga na terenu. Trener Černišov je 55. minutu uveo mladog Predraga Medića koji je debitovao za prvi tim. Njegovim ulaskom subotičani su zaigrali brže i stvorili nekoliko poluprilika. Ubrzo je u igru ušao još jedan debitant, golman Ivan Dokić. Domaći su imali terensku inicijativu, ali su gosti iz brzog kontranapada u 67. minutu bili blizu smanjenja rezultata. Mladi Dokić odlično je odreagovao i sačuvao svoju mrežu. Spartak je uzvratio preko Glavčića čiji šut brani golman Jevrić.

Bačka je preuzela inicijativu u poslednjih desetak minuta, što im se isplatilo u 89. minutu kada je Ivković poslao loptu u mrežu za konačnih 2:1. Nakon utakmice publika je pozdravila igrače Spartaka koji su na rukama podizali trenera Andreja Černišova u znak zahvalnosti za uspešno vođenje tokom cele sezone.