13. kolo Superlige

Rad – Spartak (0-1) 0-2

Stadion Rada u Beogradu, gledalaca 500, sudija: Obradović (Jagodina). Strelci: Šimura u 39. i Nikolić u 90. minutu.

Rad: Zogović, Volkov, Denić, Glutovac, Petrović (Ljubinković), Mijailović (Ajković), Šipkić, Vico, Vujačić (Ratković), Zonjić, Lukić

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Radovanović, Jočić, Stojković, Kerkez, Hajdin, Šimura, Savković, Čečarić (Vukčević), Ivanović (Glavčić), Nikolić.

Fudbaleri Spartaka zabeležili su i sedmu prvenstvenu pobeda koja ih je popela na visoko treće mesto prvenstvene tablice nakon 13 odigranih kola. Subotičani su savladali Rad golovima Shimure u prvom poluvremenu i Nikolića u samom finišu utakmice.

Rad je zapretio u 9. minutu, Volkov je centrirao a Mijailović se našao sam ispred golmana Ostojića, koji je odlično odreagovao. Spartak je odgovorio preko Savkovića koji pogađa golmana Zogovića a par minuta kasnije i preko Ivanovića čiji šut izbija Šipčić. Igralo se ofanzivno na obe strane, ali je nedostajao bolji završni uadrac. Spartak je vodstvo nagovestio u 36. minutu kada je Savković sa pet metara loptu poslao preko gola. Nastavili su subotičani sa pritiskom i došli do vodstva u 39. minutu, brzu akciju pokrenuo je Šimura, usledio je dupli pas sa Ivanovićem koju Šimura u punom trku okončava golom za 0:1.

Do isteka prvog poluvremena bilo je još par uzbuđenja na obe strane. Domaći su zapretili preko Lukića koji šutira pored gola a dva minuta kasnije Spartak je mogao da duplira prednost. Povukao je Ivanović, prevario svog pratioca, izašao je golman Zogović na loptu, međutim Ivanović krajnjim naporom stiže da šutira loptu koja odlazi pored Zogovića ali i pored stative u gol aut.

Početkom drugog poluvremena Rad je pokušao da izjednači rezultat. Šut Lukovića brani Ostojić, dok su Lutovac i Ajković šutiraliu preko gola.  Ivanović je zapretio u 75. minutu no bio je neprecizan. U finišu susreta Rad je ponovo pojačao ofanzivu ka golu subotičana, ali Ostojić je sigurnim intervencijama uspešno čuvao svoj gol.

Jednu od najboljih prilika domaćini su imali u 90. minutu kada je Zonjić izbio sam ispred golmana Ostojića, koji je pravovremeno istrčao i zbunio napadača Rada. Konačan rezultat postavljen je u nadoknadi vremena. Brzu kontru istrčali su Stojković i Nikolić i posle par izmenjenih paseva, Nikolić je loptu sproveo u mrežu za konačnih 0:2