Spartak Ždrepčeva krv – Crvena zvezda 1:3 (0:2)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Danilo Grujić. Gledalaca: oko 3.000. Strelci: 0:1 Gobeljić (36.), 0:2 Ben (41. iz penala), 0:3 Ben (69.), 1:3 Čečarić (90.)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Dunđerski, Ćalasan, Kerkez, Vukčević, Šimura, Glavčić, Milošević (82. Đenić), Čečarić, Čou (65. Torbica), Obradović (77. Lučić)

Crvena Zvezda: Borjan (56. Popović), Stojković, Gobeljić, Degenek, Hajdin, Jovančić, Čaušić, Ben (83. Joveljić), Marin, Simić, Pavkov (68. Boaći).

Spartak je poražen na svojoj prvoj ovosezonskoj utakmici pred svojim navijačima na obnovljenom Gradskom stadionu od aktuelnog prvaka Crvene Zvezde sa 3:1. Pre početka utakmice predsednik FK Spartak Dragan Simović se prigodnim poklonom zahvalio Bogdanu Labanu, gradonačelniku Subotice, na velikom zalaganju za obnovu stadiona koji sada pruža odlične uslove za takmičenje sportista.

Nakon uvodnih desetak minuta koje su protekle u ispitivanju snaga, Crvena Zvezda je prva došla u priliku, Ben je primio loptu u kaznenom prostoru poslao je pored golmana Ostojića u suprotan ugao i pogodio stativu. Ćalasan je odlično odreagovao na odbijenu loptu ispucao je i spasao svoj gol. Nakon propuštene šanse gosti su preuzeli inicijativu, međutim u 23. minutu do vodećeg gola su mogli subotičani, koji su izveli brz kontranapad koji je završio Dunđerski, ali njegov šut je bio neprecizan, loptu je poslao preko gola. Dva minuta kasnije, Ben ponovo pogađa okvir gola ovaj put zatresla se prečka. Zvezda je do vodstva došla u 36. minutu kada je loptu primio Gobeljić ušao sa njom u šesnaesterac i poslao je u mrežu. Pet minuta kasnije crveno-beli su duplirali prednost. Pavkova je u kaznenom prostoru oborio Ćalasan a sudija Grujić pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Ben koji dupolira prednost Zvezde, 2:0

Drugo poluvreme počelo je neugodnom situacijom, povredom golmana Milana Borjana koji je nakon prekida koji je izveo Spartak izboksovao loptu i usput nezgodno pao posle kontakta sa Jovančićem. Pokušali su lekari da mu ukažu pomoć, međutim utakmicu je morao da napusti a umesto njega na gol je stao Zoran Popović. Opao je malo tempo igre ali su i dalje gosti bili bliže golu. Treći gol beograđani su postigli u 69. minutu, Simić se ubacio sa strane u kazneni prostor gde pronalazi Bena koji iz prve loptu šalje u mrežu za 0:3.

Spartak je najbolju šansu propustio u 75. minutu, Obradović se iznenada našao u prilici ispred golmana Popovića, pokušao je da lobuje golmana Popovića i kada su već svi loptu videli u mreži ona je pogodila prečku. Usledila je inicijativa Spartaka, ali bez ozbiljnije gol prilike. Subotičani su ipak uspeli da postignu gol, i to u poslednjem minutu susreta, lopta se od Degeneka vratila Čečariću koji je šalje u mrežu za konačnih 1:3.