Crvena zvezda – Spartak 4:0 (1:0)

Beograd, Stadion Marakana. Gledalaca: oko 12.000. Strelci: Ibanjes 45+1p, 65p, Ristić 46, Vijeira 59

Crvena zvezda: Kahriman, Ibanjes, Edson (68. Stojanović), Luković, Petković, Donald, Le Talekm Katai (62. Babunski), Ristić, Srnić (75. Sikimić), Vijeira

Spartak: Janošević, Milošević, Kovačević, Antonić, Jondić, Jočić, Šljivić, Mrkela (61. Makarić), Torbica, Novaković (46. Ivanović), Milić (53. Mudrinski).

Crvena Zvezda je prekinula Spartakov niz bez poraza u 2016 godini. Lider j eopravdao ulogu favorita i slavio sa 4:0. Rezultat pomalo visok po prikazanoj igri na terenu.

Spartak se hrabro suprostavio protivniku i već u prvoj minuti zapretio preko Novakovića koji se našao u odličnoj prilici sam pred golmanom Kahrimanom, međutim propustio je ukazanu šansu. Deset minuta kasnije posle asistencije Milića ponovo je u prilici bio Novaković. Ovaj put dobro je šutirao, ali Luković je uklizao i sprečio veliku šasnu Spartaka. Zvezda je prvi put zapretila u 18. minutu kada je nakon prodora svoj šut oprobao Katai. Pokušali su Ristić i Vijera, mešutim subotičani su odolevali sve do sudijske nadoknade prvog poluvremena.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Zvezda je došla do prednosti iz penala. Vijeira je šutirao pored trojice igrača Spartaka, da bi lopta na putu ka golu pogodila u lakat Jočića. Sudija je pokazao na belu tačku a siguran izvošač je bio Luis Ibanjes za 1:0.

U prvom minutu drugog poluvremena Zvezda je duplirala prednost. Katai je uposlio Mihajla Ristića koji preciznim šutem po zemlji loptu šalje pored golmana Janoševića za 2:0. Domaćini su pitanje pobednika rešili u 59. minutu utakmice. Donald je poslao sjajan pas do Vijeire ome nije bilo teško da postigne novi gol za Crvenu Zvezdu.  Pet minuta kasnije novi penal za beograđane. Vijeira je primio loptu na levoj strani, ušao je u kazneni prostor gde ga je Antonić oborio povlačenjem za rame. Siguran izvođač poovo je bio Ibanjes za konačnih 4:0.