Spartak – Čukarički 0:2 (0:2)

Gradski Stadion u Subotici. Gledalaca: oko 500. Sudija: Grujić Danilo. Strelci: Pavlović u 4. i 36. min (Čukarički)

Spartak: Mirković, Farkaš, Kovačević, Antonić, Milošević, Šljivić (46. Makarić), Tumbasević, Mrkela (46. Ilić), Jondić,  Novaković (54. Ivanović), Mudrinski.

Čukarički: Stevanović,  Stojković, Živković, Đurić, Ostojić, Mašović, Janković  (79. Mirosavljević), Srnić, Bojić ( 82. Radonjić), Jovanović (73. Mandić), Pavlović.

Fudbaleri Spartaka poraženi su danas od Čukaričkog sa 2:0 u poslednjoj utakmici regularnog dela Super lige. Oba gola za Beograđane postigao je Pavlović u prvom poluvremenu.

Gosti su poveli već u 3. minutu. nakon kornera lopta je dođla do Živkovića koji je šalje pred gol gde su odbrambeni igrači nesmotreno zaboravili na Pavlovića koji glavom neodbranjivo loptu sprovodi u mrežu. Nakon postignutog gola Čukarički je preuzeo igru na terenu. Pretili su gosti šutevima iz daljine i iz dva slobodna udarca. Sparrtak se tek nakon pola sata igre oslobodio pritiska. Usledili su napadi subotičana preko borbenog Novakovića koga su gosti izuzetno čvrsto čuvali sa čestim faulovima. Najbolju priliku za izjednačenje Spartak je imao u 31. minutu, Mrkela je uleteo u kazneni prostor dobro šutirao no golman Stevanović je bio na mestu. Čukarički je duplirao prednost u 36. minutu kadaje korner izveo Jovanović loptu je zahvatio Pavlović i glavom po drugi put je poslao u mrežu.

Trener Černišov je drugo poluvreme počeo sa novim napadačima, Makarićem i Ilićem. Spartak je preuzeo terensku inicjativu ali bez ozbiljnijih prilika za gol. Gosti su zapretili ponovo preko Pavlovića koji nije uspeo dobro da zahvati loptu te mu je propala prilika da upiše het-trik. U poslednjih petnaest minuta Spartak je opsedao gol protivnika. Pokušali su Tumbasović i Makarić iz daljine, da bi najbolju pšriliku propustio Mudrinski u 79. minutu kada je iskosa sa desetak metara snažno šutirao, ali pravo u golmana Stevanovića.  Do kraja utakmice pokušali su Milošević i Makarić ali ni jedna lopta nije odsela u mreži Ćukaričkog.

FK Spartak će takmičenje nastaviti u play aut ligi. Nakon prepolavljanja bodova subotičani sa 13 osvojenih bodova takmičenje nastavljaju na deobi 14 mesta.