CRVENA ZVEZDA – SPARTAK ŽK 3:1 (2:1)

U okviru 20. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv gostuje u Beogradu ekipi Crvene zvezde.

Crvena zvezda – Spartak Ždrepčeva krv 3:1 (2:1)

Stadion: “Rajko Mitić”. Sudija: Petar Piper. Gledalaca: oko 4500. Strelci: 0:1 Denković (21.), 1:1  Žander (31.), 2:1 Tekijaški (ag 40.), 3:1 Tomane (50.)

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Milunović, Pankov, Žander (56. Rodić), Jovančić, Ivanić, Ben, Marin, Vukanović (68. Vulić), Tomane (77. Pavkov)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević, Jočić, Vidaković, Obradović, Tufegdžić, Denković (82. Gojkov), Baić (52. Srećković).

Fudbaleri Spartaka hrabro su se suprostavili šampionu države na stadionu Rajko Mitić. Poveli su golom Denkovića međutim domaćion je uspeo da preokrene rezultat i na kraju osvoji bodove i zabeleži 17 pobedu iz 19 utakmica u ovogodišnjem prvenstvu.

Na početku utakmice Zvezda je imala terensku nicijativu, ali bez ozbiljnijih prilika da ugroze golmana Dubljanića. Pokušao je Tomane makazicama u 17. minutu, ali bilo je to dosta neprecizno. Spartak je odgovorio u 21. minutu, Milošević je odlično uputio lotu u šesnaesterac gde je najviši u skoku bio Denković koji glavom loptu šalje u mrežu za 0:1.

Nakon primljenog gola crveno-beli su krenuli malo agresivnije, pokušao je Ben iz slobodnog udarca a potom i Marko Marin sa oko 20 metara no lopta završava daleko preko gola. Zvezda je do poravnanja došla u 31. minutu. Posle odličnog prodora Marina, usledio je njegov oštar pas na levu stranu do Žandera, koji je sa loptom ušao u kazneni prostor i pogodio gol za 1:1. Par minuta kasnije subotičani su mogli do novog vodstva. Nakon izvedenog kornera Denković je ponovo pokušao glavom, ali je Borjan to uspeo da izboksuje lopta je došla do igrača Spartaka koji je pokušao sa velike udaljenosti da lobuje protivničkog golmana,  međutim bio je neprecizan. Zvezda je do kraja prvog poluvremena ipak uspela da preokrene rezultat. Tekijaški u želji da otkloni opasnost pred svojim golom loptu je poslao u sopstvenu mrežu za 2:1 u 40. minutu susreta.

Početak drugog poluvremena pripao je subotičanima. Obradović je dobio dobar pas od Denkovića u kaznenom prostoru, ali nije uspeo da uputi kvalitetan udarac ka golu. Domaćini su ubrzo overili pobedu.  Tomane je iskoristio centaršut od Marka Marina i makazicama uspeo da postigne odličan gol za vodstvo Zvezde od 3:1. Desetak minuta kasnije Ben glavom pogađa prečku. Nisu se predavali subotičani, pokušao je Tufegdžić u 65. minutu no lopta završava pored stative. Četiri minute kasnije isti igrač uspeo je i da postigne gol, koji je poništen zbog ofsajd situacije. U 72. minutu zapretio je Vidaković čiji šut odlazi tik iznad prečke golmana Borjana. Mogli su subotičani do gola i u 78. minutu. Akcija je krenula po desnoj strani, pas je dobio Tufegdžić koji nije video slobodnog Denkovića levo od sebe nego se odlučio za šut ka golu a Borjan odbranio udarac napadača Spartaka.