CRVENA ZVEZDA – SPARTAK ŽK 3:2 (1:1)

U okviru 4. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Crvene zvezde u Beogradu.

Crvena Zvezda  – Spartak Ždrepčeva krv 3:2 (1:1)

Beograd, stadion Marakana bez prisustva publike. Sudija: Novak Siumović. Strelci: 1:0 Bem (32.), 1:1 Tufegdžić (34.), 2:1 Ben (65.), 3:1 Tomane (70.), 3:2 Nikolić (72. iz penala)

Crvena Zvezda: Borjan, Gajić (46. Gobeljić), Pankov, Degenek, Rodić, Vulić, Petrović (65. Tomane), Nikolić (88. Jovičić), Gavrić (46. Spiridonović), Katai (81. Kanga), Ben.

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Ivančević, Marčić (65. Vidaković), Milošević, Šimura, Srećković (50. Savković), Tufegdžič, Bijelović (65. Jočić), Nikolić.

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi doživeli su prvi poraz u novoj sezoni od aktuelnog šampiona države u odličnoj utakmici u kojoj je postignuto čak pet golova. Subotičani su se odlično susprostavili Crvenoj Zvezdi, nadigravali su se sa protivnikom postigli dva gola, ali na žalost to im nije bilo dovoljno za osvajanje boda.

Bio je ovo sudar dve ekipe koje su u prva tri kola imale maksimalan učinak. Derbi je oprvadao očekivanja, viđena je odlična utakmica sa puno zrelih prilika na obe strane i sa pet golova.

Spartak je zapretio već u prvoj minuti. Domači igrač Pankov vratio je loptu svom golmanu, tu se našao Nikolić da bi se lopta odbuila do Tufegdžića koji je pokušao sa tridesetak metara da pogodi prazan gol, ali je promašio. Četiri minuta kasnije pokušao je Nikolić glavom a golman domaćina krajnjim naporom loptu izbija u korner. Usledio je šut Miloševića i Tekijaškog no rezulta se nije menjao. Crvena Zvezda je zapretila u 10. minutu, Katai je uputio oštar šut ka golu, loptu je u svom letu zahvatila jednog od igrača Spartaka i od stative se vratila nazad u igru. U 18. minutu Gajić je dobro pronašao slobodnog Bena koji nije uspeo da realizuje svoju šansu.

Crvena Zvzeda je u 25. minutu propustila veliku priliku za vodstvo. Dunđerski je nespretno na ivici terena oborio Rodića a sudija Simović pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo Ben, međutim golman Spartaka, Dujmović je uspeo da sačuva svoju mrežu i time dodatno motiviše svoje saigrače. Ben se u 32. minutu iskupio za promašeni penal i doveo svoj tim u vodstvo od 1:0. Spartak je munjevito odgovorio, samo dva minuta kasnije poravnali su na 1:1 iz akcije u kojoj je lopta došla do Nemanje Nikolića koji je glavom uposlio slobodnog Tufegdžića kome nije bilo teško da savlada Borjana.

Drugo poluvreme je počelo pritiskom Crvene Zvezde. Pokušao je Spiridonović sa 20 metara ali je samo izborio korner. U 64. minutu Katai se probio po levoj strani uposli Bena koji sa par metara nije supeo da savlada večeras odličnog golmana Dujmovića. Dva minuta kasnije Crvena Zvezda je ponovo povela na utakmici, Njegoš Petrović je šutirao sa distance, Dujmović loptu izbio ali pravo pred noge Benu koji postiže svoj drugi gol na utakmici za 2:1. Crvena Zvezda je duplirala vodstvo u 70. minutu, Katai je izveo korner, Pankov loptu prosledio do Tomanea koji pogađa za 3:1.

Dva minuta kasnije Spartak postiže svoj drugi gol. Ben je skrivio penal u svom šesnaestercu a siguran sa bele tačke bio je Nemanja Nikolić za 3:2. Subotičani su nastavili sa dobrom igrom i sa velikom željom da dođu do boda. Odlična prilika im se ukazala u 88. minutu, Pankov je oborio Tufegdžića na samoj ivici kaznenog prostora. Slobodan udarac izveo je Mile Savković, koji je šutirao snažno i pogodio živi zid, čime je propala prilika za novo poravnanje.