CRVENA ZVEZDA – SPARTAK ŽK 3:0 (1:0)

U okviru 18. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Crvene zvezde.

Crvena Zvezda – Spartak Ždrepčeva krv 3:0 (1:0)

Stadion Rajko Mitić u Beogradu. Gledalaca: oko 5.000. Sudija: Marko Ivković. Strelci: 1:0 Rodić (9.), 2:0 Bem (46.), 3:0 Ben (71.)

Crvena Zvezda: Borjan, Gajić, Eraković, Dragović, Rodić (64. Gobeljić), Srnić (64. Stanić), Petrović, Ben (74. Lazetić), Ivanić, Katai (74. Krstičić), Pavkov (46. Falco).

Spartak Ždrepčeva krv:  Dubljanić, Branković (81. Šćepanović), Bogićević, Ivančević, Milošević (58. Marčić), Shimura, Vidaković, Srećković (81. Mihajlović), Abraham (52. Hrstić), Bijelović, Nikolić (81. Todorovski).

Crvena Zvezda je prekinula niz od šest utakmica Subotičana bez poraza od dolaska šefa struke Vladimira Gaćinovića. Rodić je doneo vodstvo Beograđanima u 9. minutu a Ben sa dva gola u nastavku utakmice rešio pitanje pobednika.

Obe ekipe su meč počele ofanzivno, međutim nije bilo pravih prilika dop 9. minuta kada je Crvena Zvezda došla do ranog vodstva. Ben je centrirao sa desne strane najsnalažljiviji pred golom Spartaka bio je Rodić koji loptu glavom šalje u mrežu, 1:0. Šest minuta kasnije domaći su nanizali pet kornera zaredom, od kojih se nije stvorila prava prilika za postizanje gola. Pokušao je Katai nakon pola sata igre iz daljine, lopta je otišla preko gola.

Drugo poluvreme počelo je novim golom Crvene Zvezde, iz akcije koja je krenula od Erakovića, zatim je Falko uposlio Bena koji izbija sam pred golmana Dubljanića i loptu šalje u levi ugao za 2:0. Konačan rezultat postavio je Ben u 71. minutu, kada je iskoristio nesmotrenost odbrane Spartaka i loptu poslao u prazan gol.