CRVENA ZVEZDA – SPARTAK ŽK 3:0 (3:0)

U okviru 14. kola Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Crvene zvezde.

Crvena Zvezda – Spartak Ždrepčeva krv 3:0 (3:0)

Stadion Rajko Mitić u Beogradsu. Gledalaca: oko 4.000. Sudija: Nikola Đorđević. Strelci: 1:0 Gobeljić (20.), 2:0 Gobeljić (37.), 3:0 Kangva (41.)

Crvena zvezda: Borjan, Srnić, Eraković, Dragović (62. Pankov), Gobeljić (62. Rodić), Mijailović, Kangva, Kanga 46. (Prucev), Katai (62. Nikolić), Ben, Pešić (80. Mitrović).

Spartak Ždrepčeva krv: Manojlović, Tanasin, Bogićević (87. A.M. Đurasović), Ostojić, Vitorović, Shimura, Tumbasević (58. Abraham), Bijelović (78. Stajković), Đurović, Srećković (58. Bosić), Hrstić (58. Obradović)

Fudbaleri Spartaka nisu uspeli da iznenade aktuelnog prvaka države koji je pokazao da spreman dočekuje narednu utakmicu Lige Evrope u sredu u Budimpešti protiv Ferencvaroša. Zvezda je postigla tri gola u prvom poluvremenu od kojih dva Gobeljić, junak susreta.

Utakmica je počela dinamično, igralo se ofanzivno ali bez pravih prilika za gol do 20. minuta kada domaćini koriste prvu svoju ozbiljniju šansu. Katai se probio po levoj strani uposlio idealno Gobeljuća koji šurtira sa ivice kaznenog prostoru, na putu do gola lopta je okrznula Vitorovića i dodatno poremetila golmana Manojlovića za 1:0. Nakon postignutog gola Crvena Zvezda je preuzela terensku inicijativu. Prednost su duplirali su 37. minutu a ponovo je strelac bio Gobeljić. Kanga je izveo korner, na ivici šesnaesterca na odbijenu loptu je naleteo Gobeljić uputio oštar šut a lopta je zakačila Hrstića i završila u mreži za 2:0. Četiri minuta kasnije domaćin novi gol postiže ponovo nakon kornera koji je izveo Kanga, lopta dolazi na suprotnu stativu do Kangve koji je šalje pod prečku za 3:0.

Na početku drugog poluvremena pokušao je Kangva šutem, ali lopta odlazi pored gola. Spartak je uzvratio, stvorili su šansu, ali Srećković nije bio dovoljno skoncentrisan pa je Gobeljić otklonio opasnost. Pokušao je Obradović glavom u 61. minutu, ali je Borjan bio siguran na golu crveno-belih. Prucev debitant u redovima Zvezde imao je dobru šansu da poveća vodstvo u 69. minutu. Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika za gol.