ČUKARIČKI – SPARTAK ŽK 4:1 (3:0)

Loading Events
This event has passed.

U okviru 25. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv gostuje u Beogradu ekipi Čukaričkog.

Čukarički – Spartak Ždrepčeva krv 4:1 (3:0)

Stadion na Banovom brdu u Beogradu. Gledalaca: oko 500. Sudija: Miloš Đorđić. Strelci: 1:0 Birmančević (20.), 2:0 Tedić (32.), 3:0 Docić (37. iz penala), 3:1  Denković (66.), 4:1  Šapić  (71.)

Čukarički: Petrović, Docić, Tedić (80. Mićin), Vidosavljević (71. Endijae), Kamenović, Kajević, Ćirković, Ostojić, Šapić, Kovač (85. Ortiz), Birmančević.

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski (46. Šormaz), Otašević, Tekijaški, Milošević, Jočić, Vidaković, Marčić, Srećković (45 Jovanović), Tufegdžić,  Denković.

Čukarički je prekinuo uspešan niz Spartaka i naneo im prvi ovogodišnji prvenstveni poraz. Domaćini su već u 37. minutu imali prednost od tri gola i meč uspešno priveli kraju.

Po najavama pred ovaj susret očekivao se ofanzivni fudbal sa obe strane sa dosta golova. Očekivanje se obestinilo, ali na žalost Spartaka čak četiri lopte su završile u njihovoj mreži. Prvu ozbiljniju priliku na utakmici iskoristili su domaći za rano vodstvo. Kajević je u 20. minutu povukao napad sa svoje polovine, uposlio je Kovača a ovaj odlično primetio  slobodnog Birmančevića koji preciznim udarcem dovodi svoj tim u prednost od 1:0. Uzvratio je Spartak nakon pola sata igre, Srećković je centrirao sa desne strane a Denković glavom iz neposredne blizine prebacuje gol. Minut kasnije Čukarički je duplirao vodstvo, nakon centaršuta Birmančevića lopta dolazi do Tedića koji glavom pogađa za 2:0. U 36. minutu Čukarički je imao veliku prednost od 3:0. Srećković je nesmotreno zaustavio Vidosavljevića u svom kaznenom prostoru, sudija Miloš Đorđić je pokazao na belu tačku a iskuni kapiten Docić donosi veliku prednost domaćinu.

Do kraja prvog poluvremena Spartak je imao dve prilike za smanjenje zaostatka. Jak udarac Srećkovića izblokirao je Šapić u poslednjem trenutku i sprečio opasnost po svoj gol. U 44. minutu subotičani su izveli opasan kontranapad, pokušao je Marčić šutem sa oko 25 metara, ali lopta odlazi pored gola.

Nastavak utakmice protekao je otvorenoj igri sa obe strane. Zapretili su domaći preko Birmančevića u 53. minutu čiji šut brani golman Dujmović, minut kasnije pokušao je i Docić iz velike udaljensoti ali bio je dosta neprecizan. Uzvratio je Marčić u 55. minutu ali je i fudbaler Spartaka loptu poslao preko gola. Čukarički je u 61. imao odličnu priliku za povećanje vodstva, međutim Vidosavljević sa 15 metara loptu šalje van okvira gola. Par minuta kasnije Cocić je izveo korner lopta je na tri metra od gola došla do Kajevića koji je šalje pored gola.

Spartak je smanjio vodstvo domaćina u 66. minutu, Vidaković je pronašao slobodnog Denkovića koji je preciznim udarcem savladao golmana Čukaričkog za 3:1. Šest minuta kasnije Čukarički stiže i do četvrtog gola, Ćirković je sa ivice šesnaest metara uputio centaršut ka Šapiću koji je glavom postavio konačnih 4:1.