ČUKARIČKI – SPARTAK ŽK 5:1 (2:1)

Loading Events
This event has passed.

U okviru 29. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Čukaričkog.

Čukarički – Spartak Ždrepčeva krv 5:1 (2:1)

Beograd, stadion Čukaričkog, Sudija: Srđan Jovanović. Strelci: 1:0 Jovanović (9.), 2:0 Jovanović (30.), 2:1 Shimura (45.), 3:1 Savić (47.), 4:1 Tanasijević (55.), 5:1 Savić (57.)

Čukarički: Petrović, Stevanović, Šapić, Tanasijević, Tošić, Docić, Kovač (73. Baić), Savić (58. Čolović), Pantić (67. Vidosavljević), Ergelaš (46. Mijatović), Jovanović (58. Rakonjac)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunšerski, Tekijaški, Ivančević, Jović, Shimura (80. Đurasović), Marčić (58. Vidaković), Savković (67. Jovanović), Tufegdžić (80. Rajović), Srećković, Furtula (58. Rakonjac)

Fudbaleri Spartaka ubedljivo su poraženi na Banovom brdu u utakmici 29. kola Ling long Super lige. Subotičani su primili dva gola posle prekida i sada 13 bodova zaostaju za četvrtoplasiranom ekipom Čukaričkog.

Domaćini su poveli u 9. minutu, Pantić se probio po desnoj strani uposlio slobodnog Jovanovića čiji šut sa gol linije u korner izbija golman Dujmović.  Korner sa desne strane izveo je Docić, najviši u skoku na suprotnoj stativi bio je Đorđe Jovanović kojio glavom dovodi svoj tim u vodstvo. Terensku inicijativu Čukarički je iskoristio u 30. minutu i to ponovo preko Jovanovića koji je glavom sa par metara savladao Dujmovića nakon što je loptu u šesnaesterac uputio Stevanović. Spartak je uzvratio četiri minuta kasnije, slobodan udarac sa oko 20 metara izveo je Srećković koji je šutirao pravo u golmana Petrovića. U samom finišu prvog poluvremena subotičani su smanjili zaostatak, nakon gužve koja se stvorila u šesnaestercu domaćina lopta je došla do Shimure koji je sa par metara šalje pod prečku iza leđa golmana Petrovića za 2:1.

Čukarički je odlično otvorio drugo poluvreme. Nakon samo dva minuta igre u nastavku napravili su brzu akciju koja je potekla od kapitena Docića a završio je Savić odličnim šutem iskosa sa desne strane za 3:1. Domaćini su novi gol postigli u 55. minutu, Tananasijević je u trku pogodio za 4:1. Konačan rezultat od 5:1 postavio je Savić nakon asistencije Jovanovića u 57. minutu.