ČUKARIČKI – SPARTAK ŽK 2:1 (1:1)

U okviru 9. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Čukaričkog u Beogradu.

Čukarički – Spartak Ždrepčeva krv 2:1 (1:1)

Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 600. Sudija: Milan Mitić. Strelci: 1:0 ( Jovanović u 16. minutu) 1:1 (Todoroski u 33.) 2:1 (Ivančević autogol u 62. minutu)

Čukarički: Petrović, Tošić, Kovačević, Docić (od 15. Ergelaš, od 76. Mijailović), Stevanović, Jovanović, Čolović (od 60. Savić), Šapić, Janković (od 76. Čolić), Kovač, Lukić.

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Šimura, Bogićević, Ivančević, Srećković (od 70. Mihajlović), Todoroski (od 60. Savković), Bjelica, Jezdimirović (od 84. Dunđerski), Hrstić (od 70. Bijelović), Šćepanović (od 60. Vidaković), Tufegdžić.

Domaći su poveli u 16. minutu golom Jovanovića, Spartak poravnao u 33. minutu preko Todoroskog, da bi ekipa Čukaričkog do pobede došla autogolom Ivančevića nakon nešto više od sat vremena igre.

Čukarički je agresivnije počeo meč, do vodstva su stigli posle akcije koja je krenula od Jankovića, prošao je siloviti po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, odlično uposlio Jovanovića, koji sa pet metara ubacuje loptu u praznu mrežu za 1:0. Nakon primljenog gola Subotičani su zaigrali znatno hrabrije, do šanse su došli već u 18. minutu. Šutirao je Šimura u padu, sa oko 12 metara, ali nije bio precizan. Spartak je preuzimao inicijativu, probao je Todoroski u 20. minutu, ali ni on nije bio precizan. Ipak, u 33. minutu Šimura je umakao Kovačeviću, uposlio je potom Todoroskog, koji ovoga puta nije pogrešio, izuzetno preciznim udarcem savladao je Petrovića za 1:1. Do kraja prvog poluvremena, još jedna solo akcija Jankovića, ali je ovoga puta vezista Čukaričkog posle prodora šutirao, a golman Dubljanić sačuvao svoj gol.

Na startu drugog poluvremena pokušao je Ergelaš iz slobodnog udarca, ali je Dubljanić lako ukrotio taj šut. U 54. minutu još jedna prilika za domaće, posle loše procene Dubljanića, Janković je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Bjelica sprečio pogodak odličnom intervencijom. Posle sat vremena igre, trener domaćih Ilić je odlučio da zameni Čolovića, na teren je poslao Savića. Ispostavilo se da mu se to odmah isplatilo, savić je prošao po levoj strani i centrirao, Ivančević je nespretno zahvatio loptu i prevario svog golmana Dubljanića,  2:1.

U 69. minutu dobra prilika Čukarički, Janković je centrirao, a Tošić je glavom sa sedam metara šutirao preko gola. Četiri minuta kasnije odlična solo akcija Mihajlovića, snažno je šutirao sa 15 metara, ali je Petrović fantastično intervenisao. Čukarički je postigao pogodak u 82. minutu, ali je nakon konsultacije iz VAR sobe gol Jovanovića poništen.