INĐIJA – SPARTAK ŽK 3:4 (3:3)

U okviru 17. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Inđije.

Inđija – Spartak Ždrepčeva krv 3:4 (3:3)

Gradski stadion u Inđiji bez prisustva publike. Sudija: Novak Simović. Strelci: 1:0 Obradović (12.), 1:1 Savković iz penala (15.), 1:2 Tufegdžić (20.), 2:2 Bastajić (22.), 3:2 Nešković (29.), 3:3 Tufegdžić (32.), 3:4 Srećković (87.)

Inđija: Novaković, Cucin, Mihajlov, Krneta, Protić (89. B. Ilić), Radin, Đorđević (89. Jovanović), Aleksić (79. M. Ilić), Nešković, Obradović, Bastajić.

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Šimura (69. Jočić), Ivančević, Tekijaški, Vidović, Marčić, Đurasović (89. Baić), Denković (89. Bijelović), Tufegdžić, Savković (61. Srećković), Vidaković (89. Branković).

Spartak je pobedio u utakmici u kojoj je postignuto čak sedam golova i gde su ekipe po dva puta bile u vodstvo. Čak šest pogodaka viđeno je u prvih 45 minuta da bi subotičani do pobede došli 3 minuta pre kraja utakmice.

Prvu priliku Spartak je imao već u drugom minutu kada je sa sedam metara pokušao Lazar Tufegdžić no golman Novaković je bio siguran. Inđija je odgovorila golom u 12. minutu kada je Obradović lukavo lobovao golmana Dujmovića. Samo tri minuta kasnije rezultat je bio izjednačen. Nakon kornera u šesnaestercu domaćina došlo je do nepropisnog prekrašaja te je Savković sa bele tačke poravnao na 1:1. Pet minuta kasnije subotičani su nakon uklizavanja Tufegdžića preokrenuli rezultat, 2:1. Samo dva minuta je bilo potrebno domaćinu da postigne drugi gol, Nebojša Bastajić je iz slobodnog udarca savladao Dujmovića u 22. minutu.

U 27. minutu  Inđija je uspela da preokrene rezultat i doše u vodstvo od 3:2 kada je Nešković iskorsitio grešku Shimure. Ipak ni tu nije bio kraj golovima u prvom poluvremenu, Tufegdžić je svojim drugim golom izjednačio na 3:3.

U nastavku utakmice obe ekipe su zaigrale znatno opreznije sa puno manje prilika za gol na obe strane. Domaćini su šansu za vodstvo imali u 51. minutu, Bastajić je pokušao iz slobodnog udarca međutim ovaj put lopta je otišla tik pored gola. Spartak je odgovorio u 63. minutu u prilici je bio Lazar Tufegdžić koji se mogao proslaviti het trikom, ali ovaj put golman Novaković je bio siguran. Spartak je ipak uspeo postići još jedan gol za konačnu pobedu. Nakon dosuđenog penala u 87. minutu loptu je uzeo Denković, međutim njegov udarac brani golman Novaković, na sreću Subotičana na loptu natrčava Srećković i šalje je u mrežu za konačnih 3:4.