KOLUBARA – SPARTAK ŽK 1:2 (1:1)

U okviru 15. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Kolubare u Lazarevcu.

Kolubara – Spartak Ždrepčeva krv 1:2 (1:1)

Kolubara: Stanivuković, Janković (77. Tumbas), Radanović, Stojanović, Lončar (62. Petronijević), Mladenović (62. Đokić), Niklić, Đurić (77. Andrić), Đuranović, Filipović (83. Đenić), Bakić.

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Jezdimirović, Ivančević, Branković, M . Bogićević,  Vidaković, Šćepanović (55. Marčić), Srećković, Tufegdžić, Hrstić (65. Nikolić- 90. Savković), Bijelović.

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi ostvarili su uzastopnu treću prvenstvenu pobedu. Subotičani su posle preokreta savladali iskusnu ekipu Kolubare na njihovom terenu u Lazarevcu.

Domaći su odlično otvorili utakmicu, poveli su već u 11. minutu iz dobro izrađene akcije. Napad je potekao od Stojanovića, zatim je lopta došla do Filipovića koji je uputio centaršut pred gol gde se našao Đuranović koji je bio spretniji od golmana Dubljanića te postigao vodeći gol. Nakon pola sata igre Kolubara je mogla i da udvostruči vodstvo, međutim Đurić je bio neprecizan. Spartak je poravnao u 36. minutu, do lopte je došao Hrstić, uposlio je Tufegdžića koji je u šesnaestercu pronašao slobodnog Srećkovića koji preciznim udarcem donosi izjednačenje, 1:1.

Početkom drugog poluvremena domaćin je bio ofanzivniji. Šanse su imali Đurić, zatim Mladenović i Petronijević, ali rezultat se nije menjao. Nakon dvadesetak minuta nastavka Spartak se oslobodio pritiska i počeo da preti. Bijelović je odlično šutirao u 74. minutu i istakao golmana Stanivukovića koji paradom čuva svoju mrežu. Uzvratili su domaćini preko Đuranovića čiji šut brani golman Dubljanić. Subotičani su do pobede stigli u 88. minutu, Lazar Tufegdžič je proigrao Bijelovića koji je ovaj put bio precizan i doneo radost svojoj ekipi.