KUP SRBIJE: PARTIZAN – SPARTAK ŽK 4:0 (1:0)

Loading Events
This event has passed.

U okviru 1/8 finala Kupa Srbije Spartak  Ždrepčeva krv gostuje Partizanu u Beogradu.

Partizan – Spartak Ždrepčeva krv 4:0 (1:0)

Stadion Partizana u Beogradu. Gledalaca:oko 1.500. Sudija: Petar Piper. Strelci: 1:0 Pavlović (25.), 2:0 Milanović (48. auto gol), 3:0 Pavlović (56.), 4:0 Matić (62.)

Partizan: Stojković, Miletić, Brežančić, Vitas, S. Pavlović, Zdjelar, Šćekić, L. Pavlović, Asano (66. Lakčević), Marković (59. Stevanović), Matić (66. Ivanović).

Spartak Ždrepčeva krv: Dokić, Ivančević, Vidaković, Milutinović, Milanović, Andrezinjo, Baić (59. Bjelović), Vidović, Jovanović, Milić (71. Đurašević), Vujanović (59. Šormaz)

Branilac titule u Kupu Srbije, savladao je mladi tim Spartaka sa 4:0 u zaostaloj utakmici četvrtfinala najmasovnijeg takmičenja. Subotičanima je najvažnije takmičenja u Super ligi Srbije, pa su zbog par rovitih igrača na teren izašli u izuzetno podmlađenom sastavu koji nije uspeo da iznenadi crno-bele.

Od samog početka Partizan je nametnuo svoj ritam, u 4. minutu imali su i prvu priliku. Mladi Lazar Pavlović na asistenciju Asana loptu šalje u suprotan ugao, međutim golman Dokić paradom čuva svoj gol. Isti igrač je pokušao desetak minuta kasnije i ponovo istakao čuvara mreže subotičana. U sledile su dve nove šanse Asana, koji se u 22. minutu našao sam pred golmanom Dokićem koji je i ovoga puta sjajno intervenisao. Tri minuta kasnije partizan dolazi do vodstva preko Lazara Pavlovića koji sa ivice šesnaest metara postiže svoj prvi seniorski prvenstveni pogodak.  Desetak minuta kasnije nova prilika za Asana i nova brilijantna odbrana Dokića, koji je najzaslužniji što mlada ekipa Spartaka nije primila više golova u prvih 45. minuta.

Nakon samo dva minuta igre u drugom poluvremenu, Partizan je duplirao prednost.  Matić je izašao ispred golmana Dokića, koji mu je odbranio zicer, ali je lopta pogodila Milanovića i otišla u mrežu. Mladi Pavlović se po drugi put upisao u listu strelaca u 56. minutu kada je pogodio mrežu sa ivice kaznenog prostora za vodstvo svog tima od 3:0. Konačan rezultat za uverljivu pobedu postavio je Matić u 62. minutu.