KUP SRBIJE: SPARTAK ŽK – VOJVODINA 1:2 (0:0)

U okviru 1/4 finala Kupa Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Vojvodine.

Spartak Ždrepčeva krv – Vojvodina 1:2 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Minaković Nenad. Strelci: 0:1 Čović (58.), 1:1 Shimura (61.), 1:2 Bojić (69.)

Spartak Ždrepčeva krv:  Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Ivančević (80. Branković), Vidović (40. Jović), Shimura (80. Vidaković), Marčić, Savković, Tufegdžić, Srećković, Furtula (71. Bijelović)

Vojvodina: Vukliš, Bralić, Stojković, Sanićanin, Andrić (41. Bjeković), Bojić, Drinčić, Đorđević, Gemović (79. Zukić), Mrkaić (59. Simić), Čović.

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi eliminisani su iz Kupa Srbije. U četvrtfinalu ih je savladala ekipa Vojvodine, prošlogodišnji osvajač Kupa,  na Gradskom stadionu u Subotici sa 2:1. Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Utakmica je počela sa malom svečanošću, predsednik Nikola Simović je uručio uramljen dres prvotimcu Davidu Dunđerskom kome je ovo bio 100 nastup u plavo belom dresu.

Utrakmica je bila izuzetno važna za oba rivala, pa je na početku izostala atraktivnost. Ekipe su igrala čvrsto na sredini bez pravih prilika za gol. Viđen je tek po jedan šut na gol sa obe strane. U finišu prvog poluvremena u žaru borbe glavama su se sudarili Andrić i Vidović koji su nakon toga sa povijenim glavama napustili teren.

Drugo poluvreme donelo je pregršt uzbuđenja. Bivši igrač subotičana, Nemanja Čović je preciznim šutem sa preko 16 metara savladao golmana Dujmovića za vodstvo Vojvodine u 58. minutu. Postignuti gol rasplamsao je igru oba rivala. Spartak je nakon samo 2 minuta stigao do izjednačenja, Shimura je uputio odličan udarac i od prečke loptu poslao samo koji cantimetar iza gol linije za 1:1. Vojvodina je u 69. minutu postigla pobedonosni gol, Petar Bojić je prevario odbranu Spartaka i pored Tekijaškog lobovao golmana Dujmovića za 1:2.

Do kraja utakmice Spartak je vršio pritisak, prave prilike su stvorili tek u samom finišu utakmice. Šansu za poravnanje imali su u sudijskoj nadoknadi, stvorila se gužva pred golom Vojvodine iz kojeg su izborili korner. U šesnaesterac gostiju došao je i golman Dujmović da pomogne svojim saigračima, međutim nisu uspeli da ugroze gol Vojvodine, pa se u polufinale plasirao prošlogodišnji osvajač trofeja.