MAČVA – SPARTAK ŽK 2:1 (1:1)

Utakmica 34. kola Superlige Srbije – PLEJ – AUT FAZA.

Mačva – Spartak Ždrepščeva krv 2:1 (1:1)

Šabac, Stadion FK Mačva, Gledalaca: oko 1.000. Glavni sudija: Jovanović Srđan. Strelci: 0:1 Denković 20. min (iz penala), 1:1 Gigić u 41. min, 2:1 Gigić u 63. min. Crveni kartoni:  Marčić u 38. i Dunđerski u 87. min. (Spartak Ždrepčeva krv)

Mačva: Puletić, Pejović, Tošić, Ivić, Gigić (90. Jovanović), Gavrić, Mijailović, Adamović, Lazarević (55. Marić), Đoković (70. Marković) i Milosavljević.

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Kerkez, Tekijaški, Đenić (46. Jočić), Milošević, Glavčić (79. Dunđerski), Denković, Obradović (77. Mladenović), Tufegdžić, Marčić i Otašević.

Fudbaleri Spartaka poraženi su u 3. kolu plej auta od domaće Mačve sa 2:1. Poveli su subotiačni golom Denkovića iz penala, međutim nakon isključenja Marčića domačini su uspeli da preokrenu rezultat i na kraju ostvare vrednu pobedu za opstanak od 2:1

Spartak je rezultatski dobro otvorio utakmicu. Domaćini su imali par prilika, ali do vodstva su došli subotičani nakon što je jedan od igrača Mačve igrao rukom u svom šesnaestercu. Denković je bio siguran izvođač najstrože kazne te doveo Spartak u vodstvo u 20. minutu. Nakon primljenog gola domaćini su preuzeli terensku inicijativu a dodatno otežavajuća okolnost po subotičane je isključenje Marčića koji je u 38. minutu dobio drugi žuti karton nakon čega je morao da napusti teren. Samo tri minuta je trebalo Šapčanima da iskoriste igrača više i poravnaju rezultat. Lopta ubačena sa desne strane u šesnaesterac Spartaka došla je do Petra Gigića koji je bio spretniji od golmana ostojića i loptu poslao mrežu za 1:1. U poslednjim trenucima prvog poluvremena golman Ostojić je bio isprovociran i nakon nesmotrene reakcije sudija mu je dodelio žuti karton i penal za domaćina. Loptu je uzeo Mladen Lazarević, međutim odličnom intervencijom golman Ostojić je sačuvao svoj gol i rezultat.

U nastavku utakmice Mačva je agresivnije krenula ka golu protivnika. Rezultat su preokrenuli u 63. minutu, kada je Milosavljević prošao po levoj strani loptu poslao pred gol, gde je golman Ostojić bio prekratak što je iskoristio Gigić postigavši svoj drugi gol na utakmici za konačnih 2:1. U samom finišu, Dunđerski je u samo jednom minutu dobio dva žuta kartona pa je u 88. minutu morao da napusti utakmicu, tako da su subotičani meč završili sa devet igrača.