METALAC – SPARTAK ŽK 3:0 (1:0)

U okviru 20. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Metalca.

Metalac – Spartak Ždrepčeva krv 3:0 (1:0)

Stadion FK Metalac u Gornjem Milanovcu. Sudija: Ostraćanin Stanko. Strelci: 1:0 Cvetković (38.), 2:0 Mboungou (58.), 3:0 Cvetković (79.)

Metalac: Puletić, Maksimović, Cvetković (82. Kokir), Krajišnik (88. Pavlović), Vasiljević, Katanić (82. Grbović), Zoćević, Rogač, Mlađović (82. Pecelj), Vlalukin, Mboungou (67. Jokić).

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Vidović, Jočić, Šimura, Marčić (82. Branković), Jovanović (82. Vujanović), Tufegdžić (82. Vidaković), Srećković (46. Savković), Furtula (67. Bijelović).

Fudbaleri Spartaka poraženi su od Metalca sa 3:0 u okviru 22. kola Linglong Superlige Srbije. Domaćin je do ubedljive pobede sa dva gola Cvetkovića i pogotkom Mboungua.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i bili konkretniji u prvom poluvremenu . Do prednosti su došli u 39. minutu, kada je pokuašao Maksimović, golman Dujmović je loptu na kratko odbio, međutim najsnalažljiviji je bio Stefan Cvetković koji je šalje u mrežu za 1:0.

Spartak je u nastavak susreta ušao sa jasnom namerom da dođe do povoljnijeg rezultata. Odličnu priliku za poravnanje imao je Savković ali je za malo bio neprecizan. Domaćin je uzvratio i u 58. minutu preko Mboungua uspeo da udvostruči vodstvo i time reši pitanje pobednika. Spartak je imao nekoliko prilika za postizanje pogotka, ali su biuli slabi u završnici. Konačan rezultat na utakmici postavio je Cvetković svojim drugim golom u 79. minutu.