MLADOST – SPARTAK ŽK 1:0 (0:0)

Loading Events
This event has passed.

U okviru 31. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Mladosti u Lučanima.

Mladost – Spartak Ždrepčeva krv 1:0 (0:0)

Stadion Mladosti u Lučanima. Sudija: Milan Mitić. Strelci: 1:0 Bojović (55.)

Mladost: Milović, Milošević I., Jovanović S., Radivojević (82. Ožegović), Babić (52. Jovanović P.), Baha, Cvetković, Leković, Ješić, Bojović (66. Odita), Šatara

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Ivančević, Vidović, Đurasović (74. Marčić), Shumura, Vidaković (74. Šormaz), Srećković, Jovanović, Bijelović (58. Furtula)

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi poraženi su u Lučanima od ekipe Mladosti sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je iskusni Bojović u 55. minutu.

Utakmica je počela šansom domaćina u 2. minutu,  Cvetković se probio po krilu uputio centaršut prted gol Spartaka, na drugoj stativi je bio Jeđić koji iz izgledne prilike loptu šalje preko gola. Odgovorili su subotičani desetak minuta kasnije, Jovanović je sa dvadeset metara uputio oštar šut koji završava malo pored gola. U 17. minutu Mladost je imala skraćeni korner koji je izveo Cvetković lopta je došla do Bojovića koji je pokušao glavom sa četiri metra, međutim istakao se golman Dujmović. Deset minuta kasnije Milošević glavom pogađa prečku Spartakovog gola.

U nastavku  utakmice domaćin je krenuo agresivnije. Babić je u 51. minutu pronašao slobodnog Radivojevića čiji šut zaustavlja golman Spartaka.  Domaćini su do jedinog gola došli u 55. minutu, Cvetković je uputio centaršut a iskusni Bojović sa šest metara glavom od prečke loptu šalje u mrežu, 1:0. Par minuta kasnije Subotičani su mogli do poravnanja, Srećković se našao u dobroj prilici, oklevao je i dozvolio da ga protivnički igrač izblokira njegov šut. Bilo je još par poluprilika do kraja utakmice, ali rezultat se nije menjao. U sudijskoj nadoknadi Srećković je dobio crveni karton (drugi žuti na utakmici) i malo ranije napustio teren za igru.