MLADOST – SPARTAK ŽK 1:2 (0:1)

U okviru 4. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Mladosti u Lučanima.

Mladost (Lučani) – Spartak Ždrepčeva krv 1:2 (0:1)

Stadion Mladost Lučani. Sudija: Šegrt Jovan. Strelci: 0:1 Tufegžić (19.), 1:1 Mićević (55), 1:2 Tufegžić (86.)

Mladost: Milović, Jovanović, Tumbasević, Kos (Gordić), Mićević, Baha, Radivojević (Ivanović), Cvetković, Leković, Milošević (Lambulić), Bojović (Kijevčanin).

Spartak ŽK: Dubljanić, Šimura, Bogićević, Ivančević, Milošević, Marčić (Đurasović), Jezidimirović, Bijelović (Todorovski), Tufegdžić (Šormaz), Srećković (Šćepanović), Furtula (Vidaković).

Na krilima dvostrukog strelca Lazara Tufegdžića (koji u četiri uvodna kola Super lige ima na svom kontu već četiri pogotka), fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi stigli su do vredne pobede na gostovanju Mladosti iz Lučana – 2:1 (1:0).

Nakon nekoliko uvodnih prilika prvi su do prednosti došli Golubovi. Igrao se devetnaesti minut meča kada je Lazar Tufegdžić bio odličan u kontri i pogodio – u stilu sjajnog golgetera. Do kraja poluvremena šansi je bilo na obe strane, ali se mreže više nisu tresle.

U drugom delu meča bilo je još više „vatre“ na terenu. Borba se razvila, a sve je ponovo bilo otvoreno nakon 55. minuta. Nakon kornera za domaće, Nemanja Mićević je savladao Dubljanića na golu Spartaka.

Mogao je Spartak već minut kasnije da opet dođe do prednosti. Sjajno je nanišanio Noboru Šimura, ali golman Milović brani, uz pomoć stative.

Usledio je period bolje igre domaćih, ali finiš pripada Subotičanima. Pre svih Tudegdžiću, koji je iskoristio grešku Miloševića i još jednim lepim golom doneo veliku radost svojoj ekipi.