NAPREDAK – SPARTAK ŽK 1:1 (1:0)

U okviru 25. kola Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Napretka u Kruševcu.

Napredak – Spartak Ždrepčeva krv 1:1 (1:0)

Gradski stadon u Kruševcu. Gledalaca: oko 700. Sudija: Marko Ivković. Strelci: 1:0 Đeković (2.), 1:1 Bijelović sa penala (71.)

Napredak: Petrić, S. Jovanović, Đeković, Kerkez, Vukajlović, Putičanin, Šarić (76. Rosnup), Stanković, Krstić (55. Knežević), Bastajić (88. Ljubomirac), Matić (56. Čečarić)

Spartak Ždrepčeva Krv: Dubljanić, Dunđerski (79. Tanasin), Marinković, Bugarin, Shimura, Addo, Todoroski (68. Vitorović), Tošeski (68. Abraham), Stanić (90. Đurasović), Bijelović, Hrstić (79. Rošević).

Spaertak je nastavio sa pozitivnim rezultatima, nakon slabijeg početka nastavka sezone. Vratili su se sa osvojenim bodom iz Kruševca iako su već u drugom minutu imali rezultatski zaostatak. Subotičani su zaigrali bolje u nastavku i golom Bijelovića u 71. minutu sa bele tačke osvojili važan bod.

Spartak je zapretio u prvom napadu, šansu je imao Bijelović ali loprta odlazi pored gola. Već u sledećem minutu Napredak dolazi u vodstvo, Krstić je izveo slobodan udarac, lopta dolazi do Šarića koji upošljava Đekovića a ovaj postiže gol za vodstvo od 1:0. Nakon primljenog gola Spartak je imao više loptu u nogama, ali nisu uspeli stvoriti ozbiljniju priliku za poravnanje rezultata. U finišu prvog poluvremena domaćini su imali priliku da udvostruče prednost. Šarić je odlično šutirao, gađao je suprotni ugao gola Spartaka, lopta je prošla pored golmana Dubljanića, međutim Dunđerski je telom sačuvao svoju mrežu.

Početkom drugog poluvremena ekipe su zaigrale ofanzivnije. Šanse su imali Šarić na jednoj i Tošeski na drugoj strani, ali rezultat se nije menjao. Pokušao je i Bastajić iz slobodnog udarca međutim nije bilo novog gola za domaćina. Spartak je uspeo da izjednači u 71. minutu, Đeković je nespretno oborio Stanića u kaznenom prostoru nakon čega j eopravdano dosušen penal za Subotičane. Siguran sa bele tačke bio je Luka Bijelović za poravnanje rezultata, 1:1. Šansu za preokret propustio je Addo par minuta kasnije pošto je giolman Petrić odlično odreagovao. U finišu utakmice domaćini su bili opasniji po gol, međutim šanse Rosnupa, Čečarića i Ljubomirca odbrana Spartaka na čelu sa golmanom Dubljanićem uspešno je otklanjala.