Napredak – Spartak Ždrepčeva krv 0:0

Kruševac, Gledalaca: oko 600. Sudija Igor Stojilković.

Napredak: Petrović N., Aksentijević, Marinković, Ostojić, Petrović Ne., Eskić, Đorić, Ndiaje, Baha, Alivodić (60. Vukadinović), Zukanović (79. Rušević)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Tekijaški, Otašević, Kerkez, Milošević, Marčić, Glavčić, Mladenović (81. Vukčević), Tufegdžić (90. Đorđević), Denković (89. Dunđerski), Obradović.

Fudbaleri Spartaka osvojili su bod u duelu sa Napredkom. Bili su subotičani bliži celom plenu, međutim nije se proslavio Obradović koji je nije iskoristio nekoliko odličnih prilika dok se na drugoj strani istakao golman Petrović sa par sjajnih odbrana.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Spartak je preuzeo terensku inicijativu. Imali su subotičani odličnu priliku za vodstvo u 21. minutu kada je Tufegdžić iskoristio nesmotrenost Ostojića , loptu je prosledio do Obradovića koji se na desetak metara od gola našao usamljen pred golom Napredka. Na sreću domaće publike, koji su već videli loptu u mreži, golman Napredka je krenuo u susret napadaču Spartaka i odličnom intervencjiom loptu skrenuo u korner. Tri minuta kasnije novi pokušaj Obradovića, uputio je jak šut sa oko 18 metara, međutim lopta je završila pored gola.

U finišu prvog poluvremena zapretili su i fudbaleri Napredka. Pokušao je Ndiaje u 35. minutu šutem iz prve, no lopta odlazi pored gola. Dva minuta kasnije sa oko dvadeset metara Baha je uputio snažan i precizan šut ka golu Spartaka i proslavio golmana Ostojića koji se izvio i sačuvao svoju mrežu. Spartak je uzvratio preko Obradovića i Tufegdžića, ali rezultat se nije menjao.

U nastavku susreta posle početne inicijative domaćina, Spartak je preuzeo igru i po prikazanim šansama bio bliži pobedi. Mladenović se našao sam pred golmanom Napretka u 66. minutu, međutim čuvar mreže Nikola Petrović je opet sjajno odreagovao. Par minuta kasnije nova prilika za Obradovića koji sa par metara loptu šalje pored gola za konačnih 0:0.

Kao što su i obećali fudbaleri Spartaka su u ovom susretu pokazali znatno više u odnosu na prošlu nedelju kada suz poraženi u Surdulici od Dinama. Nedostajalo je samo malo sportske sreće da se iz Kruševca vrate sa celim plenom. U sledećem kolu subotičani na Gradskom stadionu u Subotici dočekuju FK Čukarički.