PARTIZAN – SPARTAK ŽK 2:1 (1:0)

U okviru 33. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Partizana.

Partizan – Spartak Ždrepčeva krv 2:1 (1:0)

Stadion Partizana. Sudija: Nenad Minaković. Strelci: 1:0 Pavlović (38.), 1:1 Marčić (80.), 2:1 Natho (88. iz penala). Crveni karton: Ivančević (88.) Spartak Ždrepčeva krv

Partizan: Popović,  Živković, S. Marković, Vujačić, Obradović, Zdjelar, Šćekić (71. Natho), Asano (60. Stevanović), Pavlović (71. Jojić), Jović (71. Marković), Holender (60. Štulić)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Ivančević, Tekijaški, Vidović, Marčić, Vidaković, Savković, Tufegdžić (57. Bijelović), Srećković, Furtula (57. Đurasović).

Spartak je utakmicu protiv Partizana izgubio dva minuta pre kraja susreta golom Nathoa sa penala nakon što je Ivančević sa leđa u kaznenom prostoru oborio Štulića i tom prilikom zaradio i crveni karton.

Utakmica nije imala rezultatski značaj ni za jednu ekipu, ali su oba tima želela pobedu. Partizan je bolje otvorio meč sa željom da nastavi odličan niz na svom terenu u prolećnom delu. Prvu ozbiljniju priliku imali su u 11. minutu kada je Pavlović šutirao preko prečke. Sedam minuta kasnije Nemanja Jović se uputi ka golu Spartaka, proigrao Asana koji šutira sa pet metara, ali golman Dujmović uspeva da loptu izbije u korner. Najviše problema odbrani subotičana zadavao je Jović, pokušao je glavom, lopta otišla preko gola, zatim i šutem iz daljine što je ponovo uspešno odbranio golman Dujmović.

Partizan je do prednosti došao u 38. minutu, Ivan Obradovićje uputio šut ka golu Spartaka, loptu je posle odbrane Dujmovića glavom prosledio na drugu stativu gde je Lazar Pavlović sretno smestio u mrežu za 1:0.  U samom finišu prvog poluvremena Spartak je opasno zapretio, imali su Subotičani akciju dva na jedan koju nisu iskoristili jer je Igor Vujačić spretno petom uspeo da spreči pas iza leđa do slobodnog igrača subotičana.

Nije bilo veće razlike na terenu ni u drugom poluvremenu. Pokušao je Pavlović u 53. minutu da bi petnaest minuta kasnije uzvratio Spartak preko Vidovića. Subotičani su u 80. minutu stigli do izjednačenja. Srećković je odlično izveo slobodan udarac sa oko 20 metara, lopta se od prečke odbila do Marčića koji pronalazi put lopti do mreže  za 1:1.

Činilo se da će se meč završiti bez pobednika, međutim u 88. minutu Štulić je uleteo u kazneni prostor gde ga je sa leđa oborio Ivančević. Sudija Minaković je nakon ovog starta pokazao na belu tačku a štopera Spartaka poslao u svlačionicu. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Natho za pobedu crno-belih od 2:1.