PARTIZAN – SPARTAK ŽK 5:0 (2:0)

U okviru 11. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Partizana u Beogradu.

Partizan – Spartak Ždrepčeva krv 5:0 (2:0)

Beograd, stadion FK Partizan. Sudija: Miloš Milanović. Strelci: 1:0 Rikardo (14.), 2:0 Terzić (45+1), 3:0 Rikardo (64.), 4:0 Menig (61.), 5:0 Holender (90.)

Partizan: Popović, Miljković, Vujačić, Saničanin, Obradović, Zdjelar (66. Jojić), Šćekić, Terzić (64. Terzić), Natho (64. Pantić), Menig (64. Holender), Rikardo (66. Živković).

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Šimura (66. Branković), Bogićević, Ivančević (66. Nikolić), Srećković, Bjelica (76. Vidaković), Bogdanović, Dunđerski (56. Milošević), Savković, Šćepanović (56. Mihajlović), Tufegdžić.

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi poraženi su u Beogradu od Partizana sa ubedljivih 5:0.  Subotičani su pokušali da pariraju kvalitetnom protivniku koji je svojom igrom potvrdio zašto se trenutno nalazi n aliderskoj poziciji.

Prvi su do prilike došli domaći, Mening je loptu poslao preko gola u 8. minutu. Šest minuta kasnije Partizan je poveo, Mening je prošao po levoj strani uposlio Gomeša koji tribla golmana Spartaka i loptu šalje u praznu mrežu. Uzvratio je Spartak u 21. minutu, Tufegdžić je pokušao iz slobodnog udarca ali golman Popović je bio siguran. Par minuta kasnije šansu je imao Srećković koji loptu šalje preko gola.  Partizan je ponovo zaigrao ofanzivnije, Šćekić je dva puta pokušao iz daljine i loptu poslao preko gola. Pokušao je i Zdjelar sa distance, ali rezultat se nije menjao do  poslednjih trenutaka prvog poluvremena. Ponovo je kreator akcije bio Mening, sjurio se po levoj strani, loptu poslao pred gol subotičana gde je mladi Terzić spretno poslao u mrežu za 2:0.

Nastavak utakmice nije doneo velikih promena na terenu. Partizan je imao terensku inicijativu , pokušaje Natha i Terzića golman Dubljanić lako je zaustavio. Nakon sat igre domaćini su za tri minuta rešili sve dileme oko konačnog pobednika. Mening je u 61. minutu prevario svog čuvara i loptu poslao u suprotan ugao za 3:0. Tri minuta kasnije Rikardo Gomeš se ponovo upisuje u listu strelaca, nakon asistencije Jovića. Konačan rezultat postavio je Holender koji je iskoristio odbijenu loptu Dubljanića u poslednjim trenucima utakmice za konačnih 5:0.