PARTIZAN – SPARTAK ŽK 1:3 (1:1)

Utakmica 27. kola Superlige Srbije.

Partizan – Spartak Ždrepčeva krv 1:3 (1:1)

Stadion Partizana u Beogradu. Gledalaca : oko 2.000. Sudija: Miloš Milovanović. Strelci: 1:0 Gomeš (8. min – penal), 1:1 Denković (18. min), 1:2 Đenić (50. min), 1:3 Obradović (90+4 min)

Partizan: Stojković, N. R. Miletić (28. Šehović), Valijente, Pavlović, N. G. Miletić, Šćekić (57. Kosović), Zdjelar, Zakarić, Pantić (40. Tošić), Nikolić, Rikardo

Spartak: Ostojić, Tekijaški, Kerkez, Otašević, Milošević, Glavčić (90+3 Dunđerski), Maričić, Tufegdžić (68. Mladenović), Đenić (83. Đorđević), Denković, Obradović.

Fudbaleri Spartaka savladali su Partizan u Beogradu i time ostvarili treću uzastopnu prvenstvenu pobedu. Subotičani su sa 3:1 nadigrali crno-bele i približili se osmoj poziciji, mestu koje vodi u plej of.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu, šanse su imali Rikardo Gomeš i Saša Zdjelar, ali odbrana Spartaka je odlično odreagovala. Partizan je vršio stalan pritisak i već u osmom minutu dosuđen im je penal pošto je  Denković odigrao rukom u svom šesnaestercu. Siguran sa bele tačke bio je Gomež koji dovodi beograđane u vodstvo od 1:0.

Vodeći gol domaćina nije obeshrabrio igrače Spartaka. Za desetak minuta uspeli su da poravnaju rezultat, nakon odlične akcije koju je započeo Tufegdžić te proigrao Denkovića koji je preciznim šutem postigao gol za 1:1 i time se vrlo brzo iskupio za skrivljeni penal. Nakon poravnanja subotičani su zaigrali znatno hrabrije i bili opasniji po gol protivnika. U 26. minutu Denković se našao u novoj prilici , ali srećom po domaće Zakarić je dobro odreagovao. Nastavili su subotičani sa pritiskom, Denković je u 34. minutu uputio odličan šut ka golu i naterao Stojkovića da paradom sačuva svoju mrežu.

U nastavku susreta prvi je zapretio Partizan preko Nemanje Nikolića čiji šut u 48. minutu odlazi pored gola. Samo dva minuta kasnije Spartak dolazi do rezultatskog preokreta. Nakon centaršuta sa leve strane lopta dolazi do Đenića, koji se odlično snašao u gužvi pred golom protivnika i loptu pored golmana Stojkovića poslao u mežu za 1:2.

Samo tri minuta kasnije Đenić je mogao da postigne još jedan gol. Lopta je u šesnaesterac ovaj put ušla sa desne strane, Đenić je skočio između svojih čuvara, šutirao glavom, savladao Stojkovića, ali lopta pogađa prečku i spašava Partizan.

Domaćini su tada preuzeli terensku inicijativu, međutim nisu stvorili ozbiljniju priliku za gol. Pokušao je Kosović, čim je ušao u igru, zatim Tošić i Zakarić iz slobodnog udarca, međutim ti pokušaji su završavali pored gola ili u rukama golmana Ostojića.

Spartak se opredelio za brze kontre iz kojih je bio opasan po gol Partizana. Šanse su imali Glavčić i Đenić da bi u sudijskoj nadoknadi (94. min) Spartak došao do konačnih 1:3. Odlični Denković proigrao je Obradovića kome nije bilo teško da loptu pošalje pored istrčalog golmana Stojkovića za veliku pobedu i radost subotičana.