PRIJATELJSKA UTAKMICA: UNIVERZITATEA – SPARTAK ŽK 2:1 (1:1)

Loading Events
This event has passed.

U subotu 16.11. fudbaleri Spartaka u prijateljskoj utakmici gostuju četvrtoplasiranoj ekipi Lige 1 Rumunije Univerzitatei iz Krajove.

Klub velike istorije se pod imenom „Univerzitatea Krajova“ osniva 1948. godine na inicijativu studenata i profesora.

Sezona 1982/83. je jedna od najuspešnijih u istoriji kluba. Te sezone pod vođstvom Konstantina Oteta i Nikolae Ivana, Univerzitatea je stigla do polufinala UEFA kupa, pobedivši velika imena evropskog fudbala poput Fiorentine, Bordoa i Kajzerslauterna. Univerzitatea je tako postala prvi rumunski klub koji je došao do polufinala nekog evropskog takmičenja. U polufinalu je igrala protiv portugalske Benfike, tada dvostrukog šampiona Evrope i trostrukog finaliste Kupa šampiona. Posle dva remija, Portugalci su prošli dalje zbog više postignutih golova u gostima.

Univerzitatea – Spartak Ždrepčeva krv 2:1 (1:1)

Stadion „Aripile“. Gledalaca oko 500. Strelci: 1:0 Roman u 9. min, 1:1 Gojkov u 32. min, 2:1 Fortes u 65. min.

Univerzitatea: Popesku, Matel, Kelić, Acka, Tijago, Ivanov, Džaka, Jonica, zakarić, Roman, Bairam. Igrali još: Pigliaceli, Olteanu, Mitran, Mateiu, Nitu, Barbut, Fortes, Ivan.

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević, Jočić, Marčić, Obradović, Tufegdžić, Gojkov, Šormaz (30. Tripković). Igrali još: Dokić, Cucin, Urošević, Milutinović, Jović, Ivančević, Srećković, Mladenović, Jamamoto, Lela, Baić.

Fudbaleri Spartaka su iskoristili prvenstvenu pauzu da odigraju prijateljsku utakmicu u Rumuniji protiv Univerzitatee. Utakmica je odigrana u klupskoj bazi iako je bilo najavljeno da će ovaj meč predstavljati otvaranje novog stadiona.

Domaćini, četvrtoplasirani u rumunskom prvenstvu poveli su u 9. minutu golom Romana. Nakon pola sata igre Gojkov je poravnao rezultat. U nastavku susreta domaćini su do pobedonosnog gol adošli u 65. minutu kada je Fortes loptu poslao u mrežu za konačnih 2:1.