PROLETER – SPARTAK ŽK 2:0 (0:0)

U okviru 27. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Proletera iz Novog Sada.

Proleter – Spartak Ždrepčeva krv 2:0 (0:0)

Stadion Karađorđe u Novom Sadu. Sudija: Miloš Đorđić. Crveni karton: Ivančević u 85. min (drugi žuti) – Spartak Ždrepčeva krv. Strelci: 1:0 Bašanović (83.), 2:0 Mirosavljev (90+2.)

Proleter: Vasiljević, Milošević, Marjanović, Bašanović, Kovačević, Jovanović (83. Ilić), Pejić, Mitrović (83. Knežević), Tomović (73. Bacanović), Živojinović (61. Vesić), Ivanović (73. Mirosavljev)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Ivančević, Jović (63. Branković), Marčić (46. Đurasović), Shimura (89. Rajović), Savković, Tufegdžić, Bijelović (78. Vujanović), Furtula (89. Hrstić)

Fudbaleri Spartaka Ždrepčeve krvi poraženi su od Proletera sa 2:0 u utakmici u kojoj je domaćin  oba gola postigao u poslednjih desetak minuta susreta.

Prvi su zapretili Subotičani, u 2. minutu Shimura je poslao precizan šut u dolnji levi ugao, međutim golman Vasiljević je loptu uspeo da izbaci u korner. Domaćini su uzvratili preko Bašanovića čiji šut završava preko gola. Golman Dujmović je odličnim reakcijama sačuvao svoju mrežu nakon šuteva Peića i Tomovića, dok je Dunđerski sa gol linije zaustavio loptu nakon pokušaja Jovanovića.

Drugo poluvreme bilo je puno sadržajnije. Početkom drugog poluvremena Savković je mogao doneti prednost Spartaku. Proleter je u 71. minutu bio najbliži vodstvu kada je Vesića u kaznenom prostoru subotičana oborio Branković te je sudija pokazao na belu tačku. Najstrožu kaznu izveo je Branislav Jovanović, međutim golman Dujmović je pročitao šut napadaču Proletera i sačuvao svoju mrežu. Domaćini su do vodstva stigli u 83. minutu, korner je izveo Mitrović, loptu je Marjanović prebacio do Bašanovića koji glavom iz blizine pogađa za 1:0. Dva minuta kasnije Spartak je ostao sa igračem manje,  pošto je Ivančević dobio drugi žuti karton te mu je sudija pokazao put u svlačionicu. U sudijskoj nadoknadi Proleter je povećao prednost, Knežević je prošao po levoj strani uposlio Miroisavljeva koji postavlja konačnih 2:0.