PROLETER – SPARTAK ŽK 0:3 (0:2)

U okviru 25. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Proletera.

Proleter – Spartak Ždrepčeva krv 0:3 (0:2)

Stadion Karađorđe u Novom Sadu. Gledalaca: oko 300. Sudija: Nenad Minaković. Strelci: 0:1 Bijelović (14.), 0:2 Tufegdžić (33.), 0:3 Todoroski (90+2 min)

Proleter: Petrić, Dunđerski (46. Kun), Andrejević, Skopljak, Milošević, Mitrović (46. Vladisavljević), Ilić (46. Jovanović), Vukasović (70. Mladenović), Tomović, Kaluđerović, Ninković.

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Shimura, Bogićević, Milošević, Ostojić, Vidaković, Đurasović (83. Todoroski), Srećković (90. Vidović), Tufegdžić (66. Rošević), Šćepanović (66. Jezdimirović), Bijleović.

Subotičani su stigli do prve pobede u nastavku prvenstva i najavili borbu za plej of. Bila im je ovo šesta pobeda na gostujućim terenima od ukupno osam koliko su ostvarili u ovoj sezoni. Spartak je na korak do pobede došao već u prvom poluvremenu koju su završili vodstvom od 2:0. U nastavku meča samo su potvrdili osvajanje tri boda.

Odlično su subotičani otvorili utakmicu. Poveli su u 14. minutu kada se Šćepanović izborio za loptu, proigrao Luku Bijelovića koji je iz okreta pogodio mrežu za 0:1.  Nastavili su subotičani sa napadima i u 33. minutu postigli i drugi gol na utakmici. Shimura se odlično probio po desnoj strani uposlio slobodnog Tufegdžića koji sa ivice perterca postiže gol za 0:2.

Mogli su Subotičani da reše pitanje pobednika početkom drugog poluvremena, Srećković se našao sam pred golmanom Petrićem koji je bio snalažljiviji i sačuvao svoju mrežu. Proleter je zapretio nakon sat vremena igre, Vladisavljević je centrirao loptu pred gol subotičana, najviši u skoku bio je Jovanović koji je pokušao glavom, međutim golman Dubljanić nije dozvolio da loptu u đe u mrežu. Konačan rezultat postavio je Todoroski u poslednjim trenucima susreta za ubedljivih 0:3.