RAD – SPARTAK ŽK 2:0 (2:0)

U okviru 16. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv gostuje u Beogradu ekipi Rada.

Rad – Spartak Ždrepčeva krv 2:0 (2:0)

Beograd, Stadion: Kralj Petar Prvi, Gledalaca: 300, Sudija: Živković Aleksandar. Strelci: 1:0 Trifunović u 1. minutu, 2:0 Kasalica u 34. minutu

Rad: Marković, Perendija, Kasalica, Stjepanović, Petrović, Milošević, Busnić (79.  Jagodić), V. Trifunović (53. Šaka), Bjedov, Ilić (66. Stojanović), Trninić

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Cucin (46. Dunđerski), Tekijaški, Otašević, Milošević, Vidaković, Marčić (81. Karneiro), Srećković (46. Gojkov), Tufegdžić, Šormaz, Obradović.

Subotičani nisu uspeli da nastave pobedonosni niz. Rad je zaustavio seriju od dve uzastopne pobede sa dva gola u prvom poluvremenu. Pokušali su fudbaleri Spartaka u nastavku utakmice da stignu bar do boda, ali nisu našli put do mreže protivnika.

Domaćini su odlično otvorili utakmicu, poveli su u prvom minutu kada je Veljko Trifunović u solo akciji izmakao odbrani Spartaka i iskusno savladao golmana Dubljanića. Samo četiri minuta kasnije nova prilika za Rad, Nemanja Petrović je uposlio Kasalicu koji je snažno šutira i primorava golmana Spartaka da paradom sačuva svoj gol. Uspeli su subotičani ubrzo da se oslobode pritiska i ozbiljno zaprete u 24. minutu kada se stvorila gužva pred golom Građevinara. Opasnost je otklonio Petrović koji loptu koja je išla u mrežu izbacuje u polje. Pokušao je Kasalica glavom pet minuta kasnije, ali loipt aodlazi tik iznad gola subotičana. Rad je duplirao prednost u 34. minutu, Bjedov se probio po desnoj strani uposlio Kasalicu na drugoj stativi kome nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu za 2:0.

U nastavku meča prvu ozbiljniju priliku publika je videla u 73. minutu, Kasalica se prošao po levoj strani, loptu uputio pred gol subotičana gde su zakasnila dva igrača domaćih, međutim pritrčao je Brana Milošević koji šutira snažno, ali i neprecizno. Desetak minuta pre kraja Bjedov je oštro šutirao ka golu subotičana, međutim golman Dubljanić loptu izbija u korner.  U samom finišu utakmice Spartak je bio najbliži postizanju gola, šansa se iznenada ukazala Tufegdžiću koji je bio neprecizan pa je meč završen pobedom domaćina od 2:0.