RAD – SPARTAK ŽK 0:2 (0:0)

U okviru šesnaestine finala Kupa Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Rada na Banjici.

Rad – Spartak Ždrepčeva krv 0:2

Stadion Kralj Petar Prvi. Gledalaca: oko 300. Sudija: Nenad Đorđević. Strelci: 0:1 Srećković (70. iz jedanaesterca), 0:2 Hrstić (74.)

Rad: Babić, Stevović (46. Mitorović), Jovanović, Đurđević, Blagojević, Gašić, Markišić (75. Adamović), Stojković (46 Arsić), Nenadović (59. Marković), Milosavljević, Mandić (59. Mihajlović).

Spartak Ždrepčeva krv: Manojlović, Tanasin (83. Stajković), Nikolaos, Bogićević, Mitrović, Tumbasović, Toševski (83. Đurasović), Todoroski, Bosić (65. Abraham), Stanić (65. Srećković), Obradović (46. Hrstić).

Fudbaleri Spartaka prošli su u osminu finala Kupa pobedom nad Radom od 2:0. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu, Srećković je doneo vodstvo a Hrstić overio pobedu.

Šansu na početku utakmice imala je ekipa Spartaka, Tanasin je uposlio Obradovića koji je za delić sekunde zakasnio te je golman Babić otklonio opasnost. Uzvratili su domaći, Luka Nenadović je šutirao međutim Manojlović izbija loptu u korner. Početkom drugog poluvremena u 46. minutu Todoroski je odlično izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, nakon kojeg je lopta pogodila prečku okvira gola domaćina. Osam minuta kasnije Todoroski je uputio oštar šut ka golu koji zaustavlja golman Babić. Pokušao je malo kasnije i Toševski , međutim lopta odlazi tik pored stative.

Spartak je do vodstva došao u 70. minutu iz penala koji je dosuđen nakon igranja rukom u šesnaestercu domaćina. Siguran izvođač bio je Srešković koji donosi prednost Golubovima, 0:1. Nakon datog gola Spartak je još ofanzivnije krenuo ga golu protivnika i nakon četiri minuta duplirao vodstvo. Abraham je uputio loptu u kazneni prostor gde je dočekao Srećković, usledio je šut ka golu i odbrana Babića međutim lopta se odbila do Hrstića koji je šalje u mrežu za 0:2. U samom finišu utakmice Rad je mogao do počasnog gola, no loptu nakon šuta Đorđevića glavom na samoj gol liniji zaustavlja odbrana Subotičana