RAD – SPARTAK ŽK 1:1 (0:0)

Utakmica 15. kola Superlige Srbije.

Rad – Spartak Ždrepčeva krv 1:1 (0:0)

Beograd, Stadion Kralj Petar I, Sudija: Ilija Brdar. Gledalaca;: oko 500. Strelci: Stefan Denković iz penala (70. min), 1:1 Bogdan Mladenović u 83. min.

Rad: Dušan Marković, Nikola Šipčić, Stefan Vico, Nikola Ignjatijević, Milan Perendija, Njegoš Petrović, Aleksandar Busnić, Filip Kasalica (72. Bogdan Mladenović), Aleksandar Lutovac, Stefan Mihajlović, Nenad Marinković (81. Filip Bainović)

Spartak Ždrepčeva krv: Miloš Ostojić, Noboru Shimura, Dejan Kerkez, Nemanja Tekijaški, Andrija Vukčević, Nemanja Ćalasan, Nemanja Glavčić, Stefan Denković, David Dunđerski (71. Vladimir Torbica), Nemanja Obradović (86. Dejan Đenić), Bojan Čečarić

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi ponovo su u finišu meča ispustili vodstvo i time osvojili samo bod u duelu protiv Rada u Beogradu. Utakmicu su obeležila i dva crvena kartona nakon drugog žutog i to kod domaćina Aleksandra Busnića u 69. minutu a u redovima subotičana Vladimira Torbice u samom finišu meča u 88. minutu

Nakon početnog odmeravanja snaga, prvu priliku su imali domaći, odličan šut Petrovića iz daljine zaustavila je prečka. Uzvratili su subotičani odličnim prodorom Glavčića ali i slabim šutem po sred gola što je bio lak plen za golmana Markovića. Mogao je Spartak u finišu prvog poluvremna da dođe u vodstvo, stvorila se gužva u kaznenom prostoru Rada lopta dolazi do Obradovića koji loptu šalje za malo pored gola.

U nastavku susreta otvorena igra na terenu sa željom oba rivala da dođu do pobede i vredna tri boda. Spartak je u prilici bio preko Čečerića no njegov šut glavom sa pet metara zaustavlja neko od odbrambenih igrača Rada. Spartak je do vodstvo došao u 70. minutu i to iz penala nakon što je Aleksandar Busnić sa leđa oborio Obradovića koji se sjurio ka protivničkom golu. Busnić je zbog ovog starta dobio drugi žuti karton te je morao da napusti teren a siguran izvođač najstrože kazne bio je Stefan Denković

Domaći iako sa desetoricom igrača, krenuli su agresivnije ka golu subotičana sa velikom željom da poravnaju rezultat. Sedam minuta pre kraja susreta uspeli su u toj nameri, Lutovac se probio po levoj strani loptu ubacio pred gol sSpartaka gde se stvotrila gužva a lopta došla do rezerviste Bogdana Mladenovića koji je sa par metara uspeo da je smesti u mrežu za konačnih 1:1.