RADNIČKI – SPARTAK ŽK 2:1 (0:0)

U okviru 6. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv gostuje u Nišu ekipi Radničkog.

Radnički: – Spartak Ždrepčeva krv 2:1 (0:0)

Stadion Čair u Nišu. Sudija: Lazar Lukić (Beograd). Strelci: 0:1 Denković 50.,  1:1 Haskić 52., 2:1 Haskić 72. Crveni karton: Batrović (Radnički) u 90. minutu.

Radnički: Petrović , Todorovski, Ostojić, L. Đorđević , S. Đorđević, Bondarenko, Meleg (64. Stojanović), Jirka, Haskić, Čumić (78. F. Knežević), Mihajlović (56. Batrović)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić , Jočić (79. Tripković), Tekijaški, Šormaz (80. Vidaković), Milošević, Denković, Dunđerski, Tufegdžić, Marčić , Otašević, Mladenović (73. Gojkov)

Fudbaleri Spartaka poraženi su na Čairu od Radničkog uprkos vodstvu od 1:0 u 50. minutu. Dvostrukim golom odličnog Haskića domaći su preokrenuli i na kraju osvojili sva tri boda.

Prvo poluvreme počelo je u terenskoj inicijativi domaćina, ali bez prave prilike za gol. Pokušao je u 9 minutu Mihajlović sa oko 12 metara ali loptu šalje pored gola. Isti igrač desetak minuta kasnije na centaršut Jirka loptu sa pet metara šalje preko gola. Ipak, najbolju priliku za vodstvo u prvom poluvremenu imao je Spartak, Tufegdžić je uposlio Denkovića koji je uleteo u kazneni prostor sa leve strane, šutirao u punom trku i pogodio stativu pored nemoćnog golmana Petrovića.

U nastavku susreta Denković se vrlo brzo iskupio za promašaj u finišu prvog dela. Marčić je upuitio odličan centaršut sa desne strane u šesnaesterac domaćina gde je Denković loptu spretno glavom  poslao u mrežu za vodstvo subotičana. Domaći su vrlo brzo izjednačili, samo dva minuta kasnije Haskić je iz solo prodora sa oko 17 metara preciznim šutem uz samu stativu doneo poravnanje, 1:1.

Zapretio je Batrović u 60. minutu, sa preko 25 metara uzdrmao je stativu i najavio još ofanzivniju igru domaćina. Do rezultatskog preokreta Radnički je došao u 72. minutu odličnom akcijom koju je započeo Stojanović, prevario odbranu Spartaka uputivši loptu na suprotnu stranu do Đorđevića koji upošljava slobodnog Haskića par metara od gola Spartaka kome nije bilo teško da svoj tim dovede u prednost od 2:1.

Najbolju priliku za poravnanje Spartak je imao u poslednjim trenucima meča. Batrović je oborio Denkovića na ivici šesnaest metara i za taj start zaradio drugi žuti karton i put u svlačionicu. Loptu je uzeo Denković, uputio dobar šut ka golu, međutim lopta pogađa u glavu igrača Radničkog u živom zidu i odlazi tik iznad prečke.