RADNIK – SPARTAK ŽK 4:0 (2:0)

Loading Events
This event has passed.

U okviru 2. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv gostuje u Surdulici ekipi Radnika.

Radnik – Spartak Ždrepčeva krv 4:0 (2:0)

Gradski stadion u Surdulici. Gledalaca: oko 800. Sudija: Aleksandar Živković. Strelci: 1:0 Danoski (32.), 2:0 Georgiev (40.), 3:0 Georgiev (50.), 4:0 Zlatanović (72.)

Radnik: Kostić, Đorđević (78. Stanković), Stevanović, Jokić, Kričak, Stanisavljević. M. Kostić, Damnjanović, Zlatanović, Danoski (66. Ristović), Georgijev (76. Pavlović)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Cucin (53. Srećković), Tekijaški (37. Jović), Otašević, Milošević, Jočić, Marčić, Denković, Tufegdžić, Mladenović (46. Šormaz), Obradović.

Subotičani nisu uspeli da prekinu negativan niz gostovanja u Surduici. Doživeli su novi poraz od Radnika ovaj put vrlo ubedljiv od 4:0.

Utakmica je počela sa otvorenom igrom oba rivala. Prvi su zapretili domaći preko izuzetno raspoloženog Georgijeva koji nakon dobrog kontranapada igrača Radnika završio akciju, šutirao je sa pet metara i proslavio golmana Ostojića koji loptu izbacuje u korner. Domaći su do vodstva došli u 32. minutu, Danoski je prevario odbranu Spartaka, oboren je u šesnaestercu nakon čega je sudija Živković pokazao na belu tačku. Najstrožu kaznu izveo je Danoski, golman Ostojić pročitao je nameru napadača Radnika te za kratko sačuvao svoj gol izbivši loptu, međutim ona je na veliku žalost subotičana ponovo došla do Danoskog koji iz drugog pokušaja loptu šalje u mrežu za 1:0.

Pet minuta kasnije novi peh za subotičane, igru je zbog povrede morao da napusti Tekijaški pa je trener Vladimir Gaćinović morao da izvršu prvu neplaniranu izmenu i u ugru ubaci Jovića. Fudbaleri Radnika su iskoristili kratku neorganizovanost subotičana i u sledećem napadu tačnije u 40. minutu udvostručili prednost. Danoski je prošao po levoj strani loptu poslao u kazneni prostor gde je najsnalažljiviji bio Georgijev i loptu pored odbrambenih igrača Spartaka poslao u mrežu za 2:0.

U nastavku utakmice raspoloženi Georgijev je opasno zapretio u 47. minutu da bi tri minuta kasnije postigao svoj drugi gol na utakmici pogodivši nebranjeni deo mreže za visokih 3:0.  Konačnih 4:0 postavio je Igor Zlatanović u 72. minutu šutem sa pet metara pod prečku gola Spartaka.

U sledećem trećem kolu Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu TSC iz Bačke Topole koja je u prva dva kola zabeležila dve pobede.