RADNIK – SPARTAK ŽK 2:0 (0:0)

U okviru 35. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Radnika u Surdulici.

Radnik – Spartak Ždrepčeva krv 2:0 (0:0)

Gradski stadion u Surdulici. Sudija: Miloš Đorđić. Strelci: 1:0 Makarić (84. iz penala), 2:0 Makarić (90+5)

Radnik: Ranđelović, Bogdanovski, Radmanovac, Stevanović, (54. Stojanović), Oreščanin, Jokić, Bainović, Subotić (89. Milovanović), Stamenković (46. Spasić), Danoski, Makarić.

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Jović, Ivanović, Branković, Đurasović, Marčić, Shimura, Savković, Tufegdžić, Srećković, Furtula (83. Šormaz)

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi poraženi su Surdulici od Radnika sa 2:0. Oba gola postigao je Milan Makarić u poslednjih desetak minuta susreta.

Utakmica je počela u otvorenoj igri dva rivala sa velikom željom za osvajanje novih bodova. Pokušao je Makarić u 22. minutu šutem sa oko 20 metara, ali golman Dujmović je loptu izbacio u korner. Nakon pola sata igre domaći su imali ozbiljnu priliku za vodstvo, Danoskog je u kaznenom prostoru oborio Marčić te je sudija pokazao na belu tačku. Najstrožu kaznu izveo je Makarić i proslavio golmana Dujmovića koji je uspešno zaustavio šut najboljem strelcu Superlige.  Samo tri minuta kasnije Spartak je zapretio preko Marčića koji je šutirao sa oko 16 metara i proslavio golmana Ranđelovića. U finišu prvog poluvremena još jednom je pokušao Marčić, no lopta odlazi preko gola Radnika.

Drugoi poluvreme počelo je novom prilikom Subotičana, Savković je oštro šutirao ka golu protivnika, gde je golman Ranpđelović uspešnom intervencijom jeoš jednom sačuvao svoju mrežu. U nastavku utakmica se preselila na sredinu terena. Kako se meč bližio kraju Radnik je preuzimao inicijativu. U 84. minutu stigli su do vodstva, ponovo je oboren Danoski u šesnaestercu, ali ovaj put siguran izvođač je bio Makarić za 1:0. U poslednjim trenucima susreta, petom minutu sudijske nadoknade, domaći su postavili konačan trezultat. Spasić je prošao po desnoj strani uposlio slobodnog Makarića koji loptu šalje u mrežu za 2:0.