SPARTAK ŽK – OFK BAČKA 0:1 (0:0)

Utakmica 33. kola Superlige Srbije – PLEJ – AUT FAZA.

FK Spartak Ždrepčeva krv – OFK Bačka 0:1 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 500 Glavni sudija: Ilija Brdar (Novi Sad), Strelci: 0:1 Žarković u 80.min

Spartak Ždrepečva krv: Ostojić, Denković, Dunđerski, Kerkez, Rakić (83.Torbica), Obradović, Vukićević, Otašević, Marčić, Šormaz (76. Tripković), Cucin

Bačka: Zogović, Jovanović, Ilić, Gojković, Žarkovć, Bjeloš, Pantić (46. Radović), Radinović (88. Žakula), Gavrić, Tomic, Makarić (77. Spremo)

Ekipa Bačke uspela je da prekine uspešan niz Spartaka od osam utakmica bez poraza. Gosti su slavili golom Žarkovića u 80. minutu i odneli vredna tri boda u borbi za opstanak.

Subotičani su bolje otvorili utakmicu, mladi Šormaz je propustio dve prilike u uvodnim trenucima meča da dovede svoj tim u vodstvo. Prvo u 8. minutu a sedam minuta kasnije iz još bolje situacije kada se našao sam pred protivničkim golmanom koji je blagovremenim istrčavanjem ipak spasio svoj gol. Gosti su odgovorili u 15. minutu odličnim šutem Jovanovića, međutim golman Ostojić je paradom sprečava pogodak. Pokušao je Vukčević glavom sa par metara u 31. minutu dadonese prednost domaćinu. U finišu prvog poluvremena dobra prilika za Bačku, Nebojša Gavrić je izveo slobodan udarac i ponovo proslavio golmana Ostojića.

Čim je počelo drugo poluvreme subotičani suimali možda i najbolju priliku za vodstvo, Cucin se našao sam ispred golmana Zogovića, ali nije uspeo da ga savlada. Spartak je nastavio sa pritiskom ka golu Bačke. Pokušao je Cucin u 65. minutu sa 17 metara, međutim golman Bačke se nije dao iznenaditi. Deset minuta pre kraja gosti su kaznili promašaje subotičana, Tomić je izveo korner sa desne strane Žarković je bio najsnalažljivi pred golom Spartaka i glavom loptu šalje u nebranjeni deo gola za konačnih 0:1.