SPARTAK ŽK – CRVENA ZVEZDA 2:3 (1:1)

U okviru 5. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv dočekuje Crvenu zvezdu.

Spartak Ždrepčeva krv – Crvena Zvezda 2:3 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 7.000. Sudija: Novak Simović. Strelci: 1:0 Tufegdžić (6.), 1:1 Vulić (37.), 1:2 Simić (49.), 2:2 Dunđerski (79.), 2:3 Tomane (85.)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević (82. Ivančević), Jočić, Marčić, Mladenović (69. Gojkov), Tufegdžić, Denković, Šormaz

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Milunović, Pankov, Rodić (46. Žander), Jevtović, Petrović (81. Ivanić), Vulić, Simić, Krstović (55. Vukanović), Tomane.

Subotičani su poraženi od aktuelanog prvaka države u meču na kojem je postignuto pet golova i gde je Spartak imao početno vodstvo, postigao gol z anovo poravnanje, ali je prelepim golom Tomanea pet minuta pre kraja ipak poražen.

Pre početka utakmice publika je pozdravila igračice ženskog fudbalskog kluba Spartak koje su nedavno izborile plasman u 16 finala Lige šampiona i osigurale dvomeč protiv Atletika iz Madrida. Predsednik kluba Nikola Simović predao je buket cveća kapitenu golubica, Violeti Slović za veliki uspeh.

Početak utakmice pripao je crveno-belima koji su već u 2 minutu zapretili iz akcije koja je potekla od Simića koji je odlično uposlio Jevtovića, međutim golman Ostojić bio je na visini zadatka. Uzvratili su subotičani i iznenadili Crvenu Zvezdu golom Tufegdžića koji se odlično snašao u šesnaestercu gostiju i savladao golmana Borjana za veliku radost publike. Zvezda je imala dve odlične prilike za poravnanje preko Milunovića i Jevtovića ali golman Spartaka je oba puta bio veoma siguran. Tufegdžić je mogao biti i junak susreta da je iskoristio priliku i udvostručio prednost subotičana, međutim ovaj put Borjan nije dozvolio da lopat uđe u mrežu. Zvezda je poravnanja stigla u 37. minutu solo profdorom Vulića koji se probio po levoj strani krenuo ka sredini gola i sa oko 20 metara preciznim šutem savladao golmana Spartaka.

Beograđani su do rezultatskog preokreta stigli početkom drugog poluvremena. Tomane je uputio dobar centaršut pred gol Spartaka gde je Simić odlično reagovao i pored Otaševića loptu poslao u mrežu za 1:2. Šest minuta kasnije mladi Šormaz se odlično probio u pšesnaesterac i uputio loptu ka golu, međutim  Pankov je odlično ušao u blok i otklonio opasnost. Subotičani su preuzeli inicijativu i bili stalna pretnja ka golu gostiju. Najbliži poravnanju domaći su bili u 75. minutu, Tufegdžić je uputio odličan šut ka golu ali na žalost mnogobrojne subotičke publike, lopta pogađa stativu. Spartak je uspeo da izjednači u 79. minutu odličnim šutem Dunđerskog iz velike daljine, iznenadio je ovaj šut i iskusnog Borjana koji je uspeo samo vrhovima pristuju da je malo odbije, ali je lopta od stative  ušla u mrežu za 2:2.

Nakon poravnanja rezultata Crvena Zvezda je zaigrala znatno ofanzivnije. Ubrzo im se isplatio pritisak, Gajić je centrirao sa desne strane a Tomane je nisko glavom loptu poslao u mrežu za konačnih 2:3.