SPARTAK ŽK – CRVENA ZVEZDA 1:3 (1:2)

U okviru 3. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Crvene zvezde.

Spartak Ždrepčeva krv – Crvena Zvezda 1:3 (1:2)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 5.000. Sudija: Živković Aleksandar. Strelci: 0:1 Ivanić (5.), 1:1 Pankov (ag u 26.), 1:2 Ben (41.), 1:3 Krstović (90.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Ivančević, Bogićević, Milošević, Marčić (71. Furtula), Šimura, Bijelović (61. Todorovski), Tufegdžić, Srećković (80. Rakić), Hrstić (60. Đurasović).

Crvena zvezda: Gordić, Gajić, Pankov, Babić (65. Dragović), Rodić (75. Rodić), Krstićić, Kanga (65. Srnić), Ben (65. Falko), Ivanić, Katai, Dioni (46. Krstović).

Crvena Zvzeda je slavila Subotici pobedom od 3:1. U kvalitetnoj utakmici pred oko 5.000 posetilaca Spartak se dostojno suprostavio velikom favoritu, koji je odneo bodove.

Pre početka utakmice predsednik FK Spartak Ždrepčeva krv, Nikola Simović uručio je uramljen dres japanskom prvotimcu Shimuru koji je zabeležio 100 nastupa u plavo belom dresu.

Zvezda je povela već u petom minutu, nakon duplog pasa Rodića i Katai lopta je došla do Ivanića, koji je preciznim udarcem sa 18 metara savladao Dujmovića, golmana Spartaka. Desetak minuta kasnije Ivanić je glavom loptu poslao malo pored gola nakon asistencije Gajića. Spartak se od dvadesetog minuta oslobodio pritiska i počeo da stvara akcije. Do izjednačenja su stigli u 26. minutu, Šimura je dodao loptu do Srećkovića, koji je uputio oštar centaršut pred gol Zvezde gde je Pankov lošom reakcijom loptu poslao u sopstvenu mrežu za 1:1.

Nakon poravnanja domaćini su stvorili par prilika i za rezultatski preokret. U 32. minutu Gordić je posle centaršuta Sparatka boksovao loptu, na nju je natrčao Tufegdžić, šutirao je snažno sa 18 metara, ali je na njegovu nesreću pogodio saigrača. Tri minuta kasnije nova prilika za Subotičane, Bijelović je dugo vukao loptu, u šesnaestercu prevario Krstićića, a potom pokušao da centrira ka usamljenom Tufegdžiću, ali je njegovu nameru pročitao golman Gordić.

U 40. minutu Zvezda je ponovo povela, i to posle intervencije iz VAR sobe. Kanga je ubacio loptu pred gol gde je Ben poslao u mrežu. Pomoćni sudija je signalizirao ofsajd poziciju, ali je posle intervencije iz VAR sobe pogodak priznat za 1:2.

Početak drugog poluvremena pripao je beograđanima, Kanga je prebacio odbranu Spartaka, na suprotnoj strani  šesnaesterca nalazio se Katai, koji je uposlio Krstoviću, koji je pokušao petom da savlada protivničkog golmana. Spartak je uzvratio u 57. minutu Tufegdžić je šutirao je sa 20 metara, ali pravo u Gordića. Pet minuta kasnije nova akcija Zvezde i opet su u njoj učestvovali Kanga, Katai i Krstović, koji je za korak zakasnio da loptu ubaci u mrežu. Tri minuta kasnije sreća je spasila Crvenu Zvezdu, Krstičić je nespretno zahvatio loptu glavom, ona je krenula ka golu Gordića, ali je skoro na gol-liniji Gajić odlično intervenisao i otklonio opasnost.

Kako se meč bližio kraju šampion Srbije je kontrolisao utakmicu i ređao prilike pred protivničkim golom. U 74. minutu Katai je dodao loptu Kataiju, ovaj je iz prve šutirao i istakao golmana Dujmovića koji paradom čuva svoju mrežu.  Desetak minuta kasnije Katai je makazicama zahvatio loptu, koja je prošla iznad prečke. Najbolju priliku gosti su imali u 88. minutu, Krstović je uputio povratni pas ka Kataiju, koji je šutirao sa 18 metara i pogodio stativu, na loptu je ponovo natrčao Krstović, ali je vrlo loše odreagovao i loptu iz izgledne situacije sa par metara poslao preko gola. Spartak je zaigrao riskantno da osvoje bar bod što su u poslednjim trenucima susreta kaznili fudbaleri Crvene Zvezde. Katai je ušao je u šesnaesterac vratio loptu do Krstoviću, koji postavlja konačnih 1:3.