SPARTAK ŽK – ČUKARIČKI 0:1 (0:0)

U okviru 10. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv dočekuje Čukarički.

Spartak Ždrepčeva krv – Čukarički 0:1 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 500. Sudija. Đorđić Miloš. Strelci: 0:1 Kajević u 47. min. Crveni karton: Tedić iz FK Čukarički (56. min, drugi žuti), Tekijaški iz FK Spartak (85. min, drugi žuti)

Spartak Ždrepčeva krv : DOKIĆ Ivan (G), DUNĐERSKI David, OTAŠEVIĆ Vladimir, TEKIJAŠKI Nemanja, MILOŠEVIĆ Stefan, JOČIĆ Branimir (82. VIDAKOVIĆ Vladan), MARČIĆ Milan, DENKOVIĆ Stefan, SREĆKOVIĆ Nikola (62. TUFEGDŽIĆ Lazar), CARNEIRO Leal Andre Filipe (73. ŠORMAZ Stefan), OBRADOVIĆ Nemanja.

Čukarički: PETROVIĆ Đorđe (G), DOCIĆ Marko, TEDIĆ Slobodan, NDIAYE Ibrahima, KAJEVIĆ Asmir (88. MIĆIN Petar), BOGOSAVAC Miroslav (60. KAMENOVIĆ Dimitrije), ĆIRKOVIĆ Nikola, OSTOJIĆ Miloš, ŠAPIĆ Stefan, KOVAČ Stefan, STOJANOVIĆ Luka (63. BIRMANČEVIĆ Veljko).

Spartak je poražen pred svojom publikom, iako je tokom većeg dela utakmice imao terensku inicijativu i više od igre. Međutim, nedostajalo im je koncentracije u samoj završnici i nisu uspeli da postignu gol. Čukarički je slavio golom Kajevića početkom drugog poluvremena u 47. minutu.

Domaći su konkretnije otvorili utakmicu, Srećković je postigao i gol u 33. minutu koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije. U finišu prvog dela portugalac Filipe je uputio šut sa ivice kaznenog prostora, na putu do gola isprečio se Ostojić koji je zaustavio loptu. Par minuta kasnije Filipe je natereao golmana Petrovića na paradu nakon šuta iz daljine. Gosti su šansu za vodstvo imali u 44. minutu, međutim šut Tedića odbranio je mladi Dokić.

Čukarički je do pobedonosnog gola došao u 47. minutu, Stojanović je odlično proigrao Kajevića koji loptu šalje u mrežu. Od 54. minuta Čukarički je imao ograča manje, Tedić je zaradio drugi žuti karton i morao je ranije napusti teren. Pokušao je Obradović u 62. minutu atratikvnim potezom “makazicama” da iznenadi golmana Petrovića, međutim nije došlo do promene rezultata. Nastavili subotičani sa pritiskom, Denković je izveo slobodan udarac, ali na žalost domaće publike loptu poslao preko gola. Čukarički je u 68. minutu izveo odličnu kontra akciju, Ndaje se našao sam pred golmanom Dokićem koji je nadmudrio tamnoputog napadača. Dobru priliku za poravnanje imao je Denković u 78. minutu, ali ponovo je Petrović bio siguran na golu Beograđana.