SPARTAK ŽK – ČUKARIČKI 1:2 (1:1)

U okviru 24. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Čukaričkog.

Spartak Ždrepčeva krv – Čukarički 1:2 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Aleksandar Živković. Gledalaca: oko 300. Strelci: 0:1 Kajević (4.), 1:1 Rošević (15.), 1:2 Rakonjac (50. minut)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Jezdimirović (82. Vidović), M. Bogićević, Filipović, Milošević, Shimura, Žurasović (63. Tufegdžić), Nikolić (55. Todorsoki), Vidaković, Srećković, Rošić.

Čukarički: Petrović, Stevanović, Dragić, Šapić, Tošić,Mijailović, Lukić (76. Belić), Čolović (76. Kembel), Kajević (65. Kovač), Janković (12. Ndaje), Rakonjac (65. Aganspahić)

Fudbaleri Spartaka nisu uspeli da prekinu loš niz, iako su na terenu delovali puno bolje u odnosu na protekla dva susreta nastavka prvenstva. Poraženi su na Gradskom stadionu u Subotici od kvalitetne ekipe Čukaričkog sa 2:1.

Čukarički je poveo već u 4. minutu, kada je nakon kornera lopta došla do Kajevića koji pogađa mrežu. Spartak je uzvratio  preko Srećkoviča i Bogićevića. Domaćini su poravnali u 15. minutu, Srećković je izveo korner a najsnalažljivi pred golom gostiju bio je Rošević koji glavom loptu šalje u mrežu za 1:1. Desetak minuta kasnije Čolović je uputio odličan šut i istakao golmana Dubljanića. Spartak je mogao do preokreta u 37. minutu, Nikolić je ušao u kazneni prostor lepo proigrao Đurasovića koji nije iskoristio odličnu priliku za postizanje gola.

Početkom drugog poluvremena Spartak se ponovo našao u dobroj prilici za vodstvo, Nikolić je dofdao do Srećkovića koji j eodlično uposlio Miloševića čiji šut brani golman Petrović. Čukarički je kaznio promašaj domaćina u 50. minutu, Marko Rakonjac je iskoristio grešku odbrane Spartaka i loptu poslao u mrežu za 1:2. Do kraja meča Spartak je mogao do poravnanja nakon šuteva Shimure i Vidakovića dok je Čukarički odličnu priliku za treći gol imao u samom finišu utakmice kada je stativa zaustavila šut Kembela.