Loading Events
This event has passed.

Utakmica 24. kola Superlige Srbije.

Spartak Ždrepčeva krv – Čukarički 1:2 (0:2)

Gradski stadion u Subotici Gledalaca: oko 300 Sudija: Zoran Široki. Strelci: 0:1 Mudrinski (25. min), 0:2 Ovusu  (44. min), 1:2 Đenić  (85. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Tekijaški, Otašević, Kerkez, Milošević, Glavčić, Radovanović (60. Torbica), Mladenović (46. Đenić), Tufegdžić, Denković, Obradović (79. Šormaz)

Čukarički: N. Stevanović, M. Stevanović, Šapić, Kopitović,  Bogosavac (31.Veličković), Docić, Đorđević, Kajević (85. Luković), Stojanović, Ovusu, Mudrinski  (74. Tedić)

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi poraženi su u prvoj prolećnoj utakmici pred svojom publikom. Subotičani su imali veći posed lopte i uputili više šuteva ka golu protivniku, ali su bili slabiji u realizaciji za razliku od gostiju koji su od četiri upućena šuta ka golu u prvom poluvremenu postigli dva gola i već tada napravili veliki korak ka konačnom trijumfu.

Utakmica je počela izuzetno zanimljivo sa šansama na obe strane. Prvi su zapretili gosti, Luka Stojanović je uputio dobar cebtaršut ka Mudrinskom, ali golman Ostojić je pravovremenom intervencjiom zaustavio taj pokušaj beograđana. Uzvratio je Spartak preko povratnika Otaševića koji je glavom u jednoj minuti dva puta loptu glavom poslao ka golu protivnika. Najbliži vodstvu, Spartak je bio u 18. minutu mešutim šut Mladenovića nije završio u mreži gostiju. Čukarički je prekinuo inicijativu Spartaka golom iz prekida. Docić je izveo korner sa desne strane najsnalažljivi u šesnaestercu domaćih bio je Ognjen Mudrinski, nekadašnji igrač Spartaka, koji je glavom loptu sproveo u mrežu za 0:1. Spartak je do poravnanja mogao par minuta kasnije, međutim šut Glavčića odlazi preko gola gostiju. U finišu prvog dela Luka Stojanović je odlično prošao po levoj strani uputio precizan šut i istakao golmana Ostojića. Minut pre kraja prvog dela hladan tuš za navijače domaćih, Ovusu je iz solo akcije prevario odbranu Spartaka našao se sam pred golmanom Ostojićem i loptu poslao u mrežu za 0:2.

Spartak je u nastavku susreta nastavio sa napadima i velikom željom da dođu do gola. Odličnu priliku za poravnanje imali su nakon samo pet minuta igre u nastavku, Đenić je pokušao u padu sa par metara, golman Stevanović je na kratko odbio loptu koja je došla do Tufegdžića čiji šut sa gol linije zaustavlja Kopitović. U 58. minutu Glavčić iz slobodbog udarca loptu šalje tik iznad prečke. Spartak je stvarao prilike, imao trenesku inicijativu, ali su do gola stigli tek u 85. minutu kada je Dejan Đenić smanjio na 1:2. Pokušavali su domaći da dođu bar do poravnanja rezultata, ali odbrana Čukaričkog uspešno je odolela svim pritiscima.