SPARTAK ŽK – INĐIJA 1:0 (0:0)

U okviru 36. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Inđije.

Spartak Ždrepčeva krv – Inđija 1:0 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Aleksandar Živković. Strelci: 1:0 Savković (80.). Crveni karton: Bakić Vasilije (Inđija) – drugi žuti (45.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Branković, Tekijaški, Jović (64. Vidović), Marčić, Šimura (68. Vidaković), Srećković (68. Jovanović), Tufegdžić, Savković (86. Đurasović), Furtula (68. Bijelović).

Inđija: Novaković, Cucin (83. Modou), Jovanović, Bakić, Pantelić, Đorđević (64. Riznić), Škorić, Aleksić, Đurić, Nešković (46. Radić), Dimitrov (78. Nedeljković).

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi prekinuli su negativan niz i došli do izuzetno važnih bodova koja su im dva kola pre kraja prvenstva osigurali siguran opstanak u društvu najboljih u izuzetno dramatičnoj sezoni u kojoj čak 6 ekipa ispada u niži rang.

Gosti su zapretili na samom početku utakmice, akcija je počela od Cucina te je lopta preko Aleksića došla do usamljenog Dimitrova čiji šut glavom završava u naruičju golmana Dujmovića. Spartak je uzvratio preko Tufegdžića koji je bio neprecizan. Pokušao je zatim Savković iz kornera, ali nije uspeo iznenaditi giolmanan Novakovića. Spartak je imao više od igre, vršio pritisak ali je izostala završnica. Najbliži vodstvu subotičani su bili u 25 minutu, Srećković je izveo korner lopta je došla do Shimure koji je glavom loptu šalje tik uz stativu u gol aut. U samom finišu prvog poluvremena Inđija je ostala sa igračem manje, pošto je Vasilije Bakić zaradio drugi žuti karton te ga je sudija Aleksandar Živković poslao u svlačionicu.

Početkom drugog poluvremena domaći su prospustili odličnu priliku, lopta je došla do Furtule koji je umesto mreže šalje preko gola. Pokuašali su i gosti sa igračem manje da dođu do gola. Pokušao je Kosta Aleksić šutem iskosa sa desne strane nakon sat vremena igre i bio malo neprecizan. Imali su gosti priliku i iz slobodnog udarca u 62. minutu. Kako se meč bližio kraju Spartak je ponovo bio agresivniji. Subotičani su do pobedonosnog gola stigli u 80. minutu nakon duge akcije koja se odvijala u šesnaestercu gostiju. Milan Marčić je iskosa sa desne strane, blizu korner linije uposlioslobodnog Savkovića koji atraktivno petom postiže odlučujući gol.