SPARTAK ŽK – INĐIJA 3:0 (2:0)

U okviru 12. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv dočekuje Inđiju.

Spartak Ždrepečva krv – Inđija 3:0 (2:0)

Gradski stadion u subotici. Gledalaca: oko 300 Sudija: Jovan Šegrt. Strelci: 1:0 Srećković (2.min), 2:0 Srećković (35. min), 3:0 Tekijaški (73. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Dokić, Dunđerski (25. Cucin), Otašević, Tekijaški, Milošević, Marčić, Vidaković, Srećković, Tufegdžić (79. Leal), Denković (74. Gojkov), Obradović

Inđija: Preković. M. Ilić, Čermelj, Rogač, Dimitrijević, Vidić, Milosavljev, Tomić (63. Bastajić), Dimitrov, Bosančić (Banjac), B. Ilić (77. Janjić)

Spartak je zabeležio ubedljivu pobedu protiv novajlije u Super ligi. Subotičani su odlično otvorili utamicu i sa dva gola Srećkovića u prvih pola sata igre rešili pitanje pobednika.

Najavili su subotičani važnost ove utakmice, ozbiljno su shvatili rivala i situaciju i već u drugom minutu poveli. Šutirao je Denković iskosa sa leve strane, golman Preković je loptu uspeo da odbije ona ponovo dolazi do Denkovića uzjoš jednu dobru reakciju golmana gostiju lopta je stigla do Srećkovića koji je plasira u mrežu za 1:0. Nakon nešto više od pola sata igre Spartak je duplirao prednost i ponovo je strelac bio Srećković, na asistenciju Vidakovića.

U nastavku meča gosti su zaigrali otvorenije i zapretili preko Brane Ilića. Sve dileme oko pobednika rešio je Tekijaški u 73. minutu. Denković je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, najviši u skoku u kaznenom prostoru Inđije bio je Tekijaški koji glavom loptu šalje u nebranjeni deo mreže. Do kraja meča Inđija je pokušala da ublaži poraz, međutim mladi golman Dokić i odbrana Spartaka je bila na visini zadatka.