Loading Events
This event has passed.

U okviru 34. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Javora.

Spartak Ždrepčeva krv – Javor 0:2 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Bez prisustva publike. Sudija: Lazar Lukić. Crveni karton: Tekijaški (82. min) (Spartak). Strelci: 0:1 Ilić (59.), 0:2 Luković  (76. minut)

Spartak Ždrepčeva krv: Vukanić, Dunđerski, Vidović, Shimura (80. Đurasović), Branković, Tekijaški, Marčić (80. Jovanović), Savković, Bijelović (60. Vidaković), Tufegdžić (83. Jović), Srećković (83. Hrstić)

Javor Matis: Lazović, Nikolić, Jevremović, Ostojić, Pavišić, Dukure, Maričić (63. Balabanović), Luković (78. Zvekanov), Tričković (74. Jevtić), Tanko (78. Rušević), Ilić

Subotičani su poraženi na svom terenu od ekipe Javora sa 2:0. Utakmica je odlučena u drugom poluvremenu kada su gosti postigli dva gola, dok su fudbaleri Spartaka svoje prilike propustili. Pre početka utakmice predsednik Spartak Ždrepčeve krvi Nikola Simović uručio je uramljeni poklon dres Miletu Savkoviću za njegov 100 nastup u dresu Subotičana.

Početak meča pripao je gostima iz Ivanjice koji su više želeli bodove kako bi osigurali opstanak u druđtvu najboljih. Šansu Tanka i Ilića zaustavio je golman Vukanić. Nakon pola sata igre Spartak je počeo da preti, Marčić iz neposredne blizine nije uspeo da savlada golmana Javora. Par minut akasnije veliku priliku imao je japanac Shimura da bi u finišu prvog dela Branković pogodio stativu. Pokušao je i Srećković iz daljine, ali rezultat se nije menjao.

Drugo poluvreme počelo je šansom gostiju, no šut Lukovića uspešno zaustavlja golman Vukanić. Javor je do prednosti došao u 59. minutu, Dukure se probio do šesnaesterca Spartaka gde je uposlio slobodnog Ilića koji sa desetak metara loptu šalje u mrežu, 0:1. Nakon primljenog gola Spartak je krenuo znatno agresivnije ka protivničkom golu. Šanse su propuštali Tufegdžić i Savković. I  kako to obično biva u fudbalu, Javor je uspeo da kazni promašaje domaćih. Igrao se 76. minutu kada je Luković prekinuo napad subotičana, a nakon duplog pasa sa Tankom lopta dolazi nazad do Lukovića koji se upisuje u listu strelaca za 0:2.

Veliku šansu da povećaju vodstvo gosti su imali u 82. minutu, kada je Tekijaški nepropisno zaustavio Ruševića u kaznenom prostoru. Sudija je štoperu Subotičana pokazao drugi žuti karton te je morao da napusti terena a gostima dodelio kazneni udarac. Najstrožu kaznu izveo je Rušević, međutim golman Vukanić je bio spretniji i odbranio njegov šut, natrčao je napadač Javora na odbijenu loptu ali ni iz drugog puta nije uspeo da je pošalje u mrežu.