SPARTAK ŽK – JAVOR 2:2 (2:1)

U okviru 6. kola Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Javora iz Ivanjice.

Spartak Ždrepčeva krv – Javor Matis 2:2 (2:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Marković Momčilo. Strelci: 1:0 Srećković (13.), 1:1 Gigić (22.), 2:1 Todoroski (30.), 2:2 Eliomar (68.)

Spartak Ždrepčeva krv: Manojlović, Mitrović (46. Tanasin), Filipović, Ostojić, Tumbasević (90. Đurasović), Stanić, Todoroski, Shimura, Bijelović (74. Šćepanović), Srećković, Obradović

Javor Matis: Vulić, Nikolić, Tojčić, Obradović, Grabež, Marčić, Doucoure, Campbell (80. Tanko), Gojković (88. Dolmagić), Luković (58. Correia), Gigić (88. Đukić).

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi nisu uspeli da savladaju ekipu Javora na svom stadionu, iako su imali dva puta vodstvo. Gosti iz Ivanjice su uspeli oba puta da nadoknade zaostatak te je na kraju meč posle velike borbe završen bez pobednika sa po dva postignuta gola na obe strane.

Subotičani su dobro otvorili utakmicu, imali su terensku inicijativu ali nisu uspeli da probiju odbranu gostiju. Pokušao je Stanić iz daljine u sedmom minutu, međutim bio je neprecizan. Gosti su uzuzvratili preko Lukovići čiji šut zaustavlja golman Manojlović. Spartak je do vodstva došao u 13. minutu, Shimura je šesnaestercu gostiju pronašao slobodnog Srećkovića koji loptu šalje u mrežu za 1:0. Desetak minuta kasnije Javor je poravnao rezultat, odbijena lopta je došla do Gigića koji postiže pogodak, 1:1. Nakon pola sata igre Spartak je ponovo došao do vodstva, Bijelović je uputio loptu u šesnaesterac gostiju gde je Obradović glavom loptu spustio pred noge Todoroskom koji donosi novu radost subotičanima, 2:1. Par minuta kasnije mogao je Shimura da poveća prednost domaćih, ali istakao se golman Vulić. Igralo se otvoreno na obe strane što je i rezultovalo sa tri postignuta gola u prvih 45 minuta.

U nastavku meča Javor je krenuo sa velikom željom da nadoknadi zaostatak. Pokušao je Gojković šutem po zemlji, međutim usledila je dobra intervencija Manojlovića. Spartak se ubrzo oslobodio pritiska i počeoi da preti. Odličnu šansu su imali u 56. minutu, Bijelović je pronašao Obradovića koji je sa ivice šesnaest metara loptu poslao iznad prečke. Gosti su uspeli da poravnaju rezultat u 67. minutu, Gojković je pobegao protivničkoj odbrani sa leve strane uz samu aut liniju, uputio loptu pred gol gde je prihvatio spretni Eliomar koji donosi novoi poravnanje, 2:2.  Par minuta kasnije Javor je mogao i do rezultatskog preokreta, međutim lopta je nakon šuta Gigića pogodila u stativu. Kako se bližio kraj meču Spartak je sve više napadao ka protivničkom golu. U 84. minutu Obradović je uposlio Srećkovića koji čloptu šalje u mreću, međutim nakon konsultacija iz VAR sobe pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije.