SPARTAK ŽK – JAVOR 1:0 (0:0)

U okviru 9. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv dočekuje Javor.

Spartak Ždrepčeva krv – Javor 1:0 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 300. Sudija: Grujić Danilo. Strelci: 1:0 Marčić (87. min). Crveni karton: Kuveljić iz Javora (84. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Dokić, Dunđerski, Tekijaški, Otašević, Milošević, Gojkov (90. Mladenović), Vidaković, Marčić, Yamamoto (46. Andrezinjo), Obradović, Šormaz (46. Srećković).

Javor: Lazović, Amanović, Đerić (76. Cvetković), Dolmagić, Jevremović, Kolaković, Kuveljić, Maričić (60. Sević), Mrkaić, Petković, Piščević.

Spartak je do četvrte prvenstvene pobede došao u finišu meča, golom Marčića. Javor je tokom utakmice propustio niz prilika, međutim subotičani su strpljivo čekali svoju šansu i na kraju osvojili sva tri boda.

Subotičani su u meč ušli dosta oslabljeni bez četvorice igrača, Denkovića, Jočića, Ostojia i Tufegdžića. Kombinovana postava se nije najbolje snašla u prvih 45 minuta, međutim u nastavku su uspeli da izbore pobedu i nova tri važna boda. Gosti su zapretili u 18. minutu, Mrkaić nije iskoristio priliku koja mu se nametnula, sa desetak metara pogodio je prečku. Spartak je uzvratio tek u 42. minutu, Obradović se probio po desnoj strani uputi dobar šut ka golu Lazovića koji je uspeo loptu da izbaci, ali samo do nogu Marčića koji je, na žalost malobrojne domaće publike šalje pored stative u gol aut.

U nastavku susreta pokušao je Obradović sa ivice šesnaest metara, ali je lopta otišla preko gola. U poslednjih dvadesetak minuta Spartak je preuzeo inicijativu. Odličnu šansu imao je Vidaković u 81. minutu, međutim prečka je sprečila vodstvo subotičana. Gosti su od 84. minuta ostali sa igračem manje pošto je Nikola Kuveljić zaradio drugi žuti karton na utakmici. Domaći su iskoristili ovu situaciju i u 87, minutu stigli do pobede, Gojkov je uposlio Marčića koji je sa 18 metara uputio silovit i precizan šut za konačnih 1:0.