Loading Events
This event has passed.

U okviru 25. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Mačve.

Spartak Ždrepčeva krv – Mačva 3:2 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Živković Aleksandar. Strelci: 0:1 Trimanović (35.), 1:1 Furtula (44.), 1:2 Knežević (54.), 2:2 Vidaković (55.), 3:2 Tufegdžić (73.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović,  Dunđerski, Tekijaški, Ivančević, Vidović, Vidaković, Marčić, Savković (83. Branković), Srećković, Tufegdžić, Furtula (74. Bijelović)

Mačva: Gordić, Nikolić (52.Kočar), Pešić, Obrovac, Ortiz (77. Marković L.) , Marković B. (17. Trimanović), Dabić, Mijailović M., Žirković, Knežević, Mijailović O. (77. Kremenović)

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi pobedili su ekipu Mačve, iako su gosti dva puta vodili na utakmici. Subotičani su stizali rezultatski zaostatak i na kraju golom Srećkovića osvojili sva tri boda.

Gosti su od početka utakmice najavili da su došli sa jasnom namerom da osvoje bodove, već u 3. minutu imali su prvu priliku. Marković je prevario čuvare, uputio šut sa desetak metara, ali golman Dujmović je odlično odregovao. Spartak je uzvratio, imao terensku inicijativu, prvu ozbiljniju priliku za vodstvo imali su u 30. minutu, Vidović je uposlio Tufegdžića koji nije uspeo savladati golmana Gordića. Za vreme tereneske inicijative Spartaka do gola su prvi došli gosti, izveli su brzi kontranapad u 34. minutu, Ćirković je prošao po desnoj strani uz aut liniju, akciju je ispratio Trimanović koji je plasirao loptu u mrežu za 0:1. Posle primljenog gola domaćini su krenuli još ofanzivije i nakon desetak minuta stigli do poravnanja, Mile Savković je prevario svoje čuvare dodao loptu slobodnom Furtuli koji sa pet metara loptu šalje u mrežu za 1:1. U samom finišu prvog dela Tufegdžić se našao sam pred golmanom Mačve, ali nije uspeo i da ga savlada.

U nastavku utakmice Spartak  je bio agilniji ali opet do gola prva stiže Mačva. Nakon auta sa desne strane, lopta je došla do Kneževića koji je bio najviši u skoku pred golom Spartaka i loptu poslao u mrežu za 1:2. Samo što se utakmica nastavila Spartak je poravnao rezultat, Marčić je ubacio loptu pred gola protivnika gde se odlično snašao Vidaković i poravnao na 2:2. Zapretila je Mačva u 59. minutu, međutim šut Ćirkovića u 59. minutu završava pored stative. Subotičani su do preokreta stigli čudnim golom u 71. minutu, Srećković je uputio centaršut iskosa sa leve strane, lopta je pala pred gol prevarila sve gostujuće igrače i golmana Mačve te završila u mreži. Mačva je do kraja utakmice imala još dve dobre prilike preko Marka Mijailovića i Žirkovića, međutim golman Dujmović je bio na visini zadatka. Poslednju priliku imali su domaćini kada je Tufegdžić u nadoknadi vremena pogodio stativu.