SPARTAK ŽK – METALAC 2:0 (1:0)

U okviru 14. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje Metalac iz Gornjeg Milanovca.

Spartak Ždrepčeva krv – Metalac 2:0 (1:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca oko 200. Sudija: Momčilo Marković. Strelci: 1:0 Nikolić (31.), 2:0 Nikolić (65.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Jezdimirović, Ivančević, M. Bogićević, Milošević (90. Dunđerski), Shimura, Vidaković, Bijelović, Tufegdžić (85. Savković), Srećković (64. Mihajlović), Nikolić (90. Hrstić)

Metalac: Maslarević, Vlalukin, Vasiljević (78. Nikolić), Stojić, Mlađović, Antonijević, Fićović, Odada, Đurić (72 Stuparević), Šarić (86. Alija), Furtula.

Spartak je pobedom nad Metalcem potvrdio da je rezultatska kriza iza njih. Subotičani su do pobede došlisa dve lepa gola Nikolića koji je bio nerešiva enigma za goste iz Gornjeg Milanovca. Rezultat je mogao biti i ubedljiviji da je Lazar Tufegdžić iskoristio dosuđen penal.

Spartak je od početka utakmice preuzeo terensku inicijativu. U osmom minutu imali su odličnu priliku da dođu u vodstvo, šutirao je Milošević a lopta je na put do gola pogodila Furtulu u ruku. Nakon VAR konsultacije sudija je pokazao na belu tačku. Penal je izveo Lazar Tufegdžić i proslavio mladog čuvara mreže, Maslarevića koji je zaustavio šut. Gosti su uzvratili u 22. minutu Antonijević je izveo slobodan udarac, najviši u skoku bio je Odada, međutim golman Dubljanić je odlično intervenisao i loptu izbacio u korner. Imali su gosti još jedan obećavajući napad koji je prekinuo Jezdimirović. Spartak je do vodstva došao u 31. minutu, Shimura je odlično ubacio loptu u šesnaesterac gostiju gde je Nikolić znalački prosledio u mrežu za 1:0. Par minuta kasnije Spartak je mogao da udvostruči vodstvo, Nikolić se izborio za loptu u kaznenom prostoru, uposlio je Vidakovića koji se odlučio za šut sa oko dvadeset metara, ali bio je neprecizan. Metalac je do kraja prvog poluvrema preuzeo inicijativu, ali njihove pokušaje domaći su lako zaustavljali.

Drugo poluvreme bolje je otvorila ekipa Metalaca, imali su i par prilika, međutim nisu ozbiljnije ugrozili golmana Dubljanića. Nakon sat vremena igre Spartak je izveo brzu kontra akciju, Vidaković se probio u šesnaesterac loptu  prosledio do Srećkovića, ali odbrana Metalca je uspela da zaustavi ovaj napad. Subotičani su prednost udvostručili u 65. minutu iz akcije koja je krenula od Lazara Tufegdžića pa je zatim Jezdimirović uputio centaršut a Nikolić ponovo zatresao mrežu gostiju. Pomoćni sudiaj je signalizirao nedozvoljenu poziciju, ali nakon VAR pregleda gol je priznat.  Pokušali su gosti do kraj autakmice bar da ublaže poraz, najbolju priliku imao je Srđan Nikolić, međutim golman Dubljanić je bio na visini zadatka.